נס רפואי: התמונה שמרגשת את סוריה

התמונה שכבשה את העולם הערבי: רקטה שהתפוצצה סמוך לעיר חלב גרמה לפציעתה של אישה הרה, היא הובהלה לבית החולים שם נאלצו הרופאים לבצע בה ניתוח קיסרי. הם הצליחו ליילד את התינוקת שברחמה, להשיבה לחיים ואף להוציא מראשה רסיס מהרקטה. "אפשר היה לשמוע את הרופאים מתרגשים"

הרופאים והתינוק שניצל (ארגון הרופאים הסורי)

תמונתו של הפעוט הסורי שטבע למוות הציפה מחדש את בעיית הפליטים שנמלטים מהלחימה בסוריה - אך הותירה את השאלה מה קורה עם אלו שנשארים מאחור - פתוחה. אמש פרסם ארגון רפואה סורי תמונות יוצאות דופן של ניתוח מוצלח שבוצע בתינוקת שרק נולדה, לאחר שנפגעה מרסיס עוד כשהייתה ברחם אמה, תמונות שעשויות להפנות זרקור לקשיים של האזרחים החיים במדינה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניתוח החירום בוצע על ידי מתנדבים סורים לאחר שרקטה התפוצצה סמוך למקום שבו שהתה אמה של התינוקת בעיר חלב. היא הובהלה לבית החולים שם נאלצו הרופאים לבצע בה ניתוח קיסרי. לאחר דקות ארוכות ומותחות הם הצליחו לחלץ את התינוקת מרחמה, אך כשהיא אינה נושמת. הם לא נכנעו, נאבקו על חייה והצליחו לבסוף לשמוע את יללותיה הראשונות.

הרסיס שהוצא מראשו (ארגון הרופאים הסורי)

"היה אפשר לשמוע את קולות השמחה של הרופאים בכל המרכז הרפואי", סיפרו עדי ראייה ששחזרו את הרגע המרגש. אך כאן לא הסתיים תפקידם של הרופאים החרוצים - שהבינו כי רסיס נותר בראשה של התינוקת. הם ניגשו מיד למלאכה והצליחו בהצלחה להסיר את פיסת המתכת ממצחה.

לתינוקת, ששמה לא ידוע בשלב זה, כמו גם לאמה שלום, השתיים מתאוששות במרכז הרפואי בעיר חלב. הרופאים בבית החולים המליצו לקרוא לה עמאל - תקווה בערבית. התמונות מתוך הניתוח שהתפרסמו ביממה האחרונה ברשתות החברתיות בעולם הערבי גרמו לרבים לקוות כי היא תהפוך לסמל חדש עבור העולם הערבי.