האזהרה של דאע"ש לפליטים: אל תמלטו לאירופה

דאע"ש מגיב לראשונה למשבר הפליטים שמציפים את אירופה: בסדרת סרטוני תעמולה מזהיר הארגון את המוסלמים מפני "האיומים הרבים" שממתינים להם מעבר לים. האם הארגון חושש שגם פעיליו יחליטו לנטוש?

ארגון דאע"ש מנסה לעצור באזהרות ואיומים את גל הפליטים לאירופה. מחלקת המדיה, זרוע ההסברה של ארגון הטרור, הקדישה למטרה זו לא פחות מחמישה סרטונים ביממה האחרונה, שהוקלטו בסוריה ובעירק, כדי להבהיר לפליטים המוסלמים ולמי שעוד שמתלבט אם לעשות זאת, לא לנסוע "ולנטוש את בית האסלאם כדי להגיע אל 'בית הכופרים'" - שכן זה מחטיא את המטרה שלשמה הוקמה הח'ליפות האסלמית.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תתקלו באירופה בבעיות: יאסרו עליכם לחבוש כיסוי ראש ויקשו עליכם בכל תחומי החיים", מזהירים בסרטונים פעילים, אנשי דת ותושבים שגוייסו למטרה, "לא תוכלו ללכת שם עם ראש מורם". המשתתפים בסטון לא חוסכים בתיאור היחס הנורא למוסלמים מצד ה"כופרים", הלא הם היהודים והנוצרים.

בתקשורת הבינלאומית הועלה לאחרונה החשש מפני ניצול גל המהגרים על ידי דאע"ש כדי להבריח פעילים לאירופה, אבל נראה שהארגון דווקא מוטרד מהתופעה. ייתכן כי הנהגת דאע"ש חוששת שאם זרם הפליטים לא ייפסק, עלולים גם תושבי המעוזים של הארגון, המהווים עבורו משענת כלכלית ומגן אנושי, ואפילו פעילים המבקשים לערוק לנסות להמלט בדרך זו.