עזה בלי חשמל: "ישראל טובה מחמאס"

תושבים בעזה, שמרבית היממה נותרים מנותקים מחשמל, סיפרו לחדשות 2 Online על המצוקה. "כלום לא עובד, לגור באוהל יותר טוב", אומר איברהים מבית להיא. מג'די מרפיח על חמאס: "אין להם רחמנות". האזינו

מאז תחילת השבוע מתנהלות ברצועת עזה הפגנות מחאה בעקבות מחסור חמור באספקת החשמל לבתי התושבים. אספקת החשמל שהצטמצמה ל-8 שעות ביום ואף פחות מכך גורמת למאות עזתים לפרוק את הזעם בהפגנות ברחוב נגד חמאס ואבו מאזן. בשיחה עם חדשות 2 Online מספרים שניים מהתושבים על הקושי - ומצביעים על האשמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הישראלים יותר טובים", אמר איברהים המיואש מבית להיא לחדשות 2 Online, בעקבות התסכול הרב ברחוב. "ישראל יותר טובה מחמאס. כל הרחוב מדברים על חשמל. כל הציבור בעזה מדבר על המצוקה".

ביום שני האחרון הציתו מפגינים צמיגים ונבלמו על ידי שוטרי חמאס. בחמאס איימו להפעיל כוח נגד מפרי הסדר ותושבים רבים חוששים להביע את זעמם. "אין להם רחמנות", הוסיף איברהים. "מי שמדבר לוקחים אותו לבית סוהר לשנה-שנתיים".

היריבות והמחלוקת בין חמאס והרשות בנושא אספקת הדלק לתחנת הכוח של עזה הפכה לעול כבד עבור תושבי הרצועה. "אני גר ברפיח, יש חשמל ארבע שעות, ואז עשרים שעות אין חשמל", תיאר מג'די מרפיח. "המקרר לא עובד, אי אפשר לשמור בשר, אין מזגן, כלום לא עובד. לגור באוהל יותר טוב. עדיף לגור באוהל לא לגור בבית".