מצרים: 12 הרוגים בתקרית ירי

במהלך מרדף אחר פעילי טרור במדבר במערב מצרים, ירו כוחות הביטחון המצרים בשוגג לעבר שיירה של רכבים, בהם נסעו תיירים ממקסיקו. בתקרית נהרגו 12 בני אדם ו-10 נוספים נפצעו. ממשלת מקסיקו: "דורשים חקירה מלאה של נסיבות האירוע"

רדפו אחרי פעילי טרור. ארכיון (רויטרס)

12 בני אדם נהרגו ועשרה נוספים נפצעו אמש (ראשון) לאחר שכוחות הביטחון המצרים ירו בשוגג לעבר שיירת רכבים של תיירים ממקסיקו. על פי משרד הפנים המצרי, כוח משולב של הצבא והמשטרה ירה בארבעת כלי הרכב במהלך מרדף אחר טרוריסטים במדבר במערב המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האזור בו התרחשה התקרית פופולרי בקרב תיירים בשל נווה המדבר ותצורות הסלעים הייחודיות שבו, אך הוא גם אזור בו פעילות צבאית רבה. בחודש שעבר פעילי ארגון דאע"ש במצרים ערפו את ראשו של שבוי קרואטי באותה הנקודה. כמו כן מוציאים לפועל פעילי דאע"ש תקיפות רבות נגד הצבא המצרי מהאזור.

"תקרית הירי הביאה למותם של 12 בני אדם, בהם אזרחים מצרים ואזרחים מקסיקניים", מסר משרד הפנים המצרי בהודעה רשמית. כמו כן נמסר בהודעה כי השיירה נסעה באזור שהינו אסור לכניסה עבור תיירים זרים.

ממשלת מקסיקו אישרה עד כה את מותם של שניים מאזרחיה ודרשה מממשלת מצרים לפתוח מיד בחקירת נסיבות האירוע. "מקסיקו מגנה את התקרית נגד אזרחיה ודורשת הסבר מפורט מקהיר לגבי הנסיבות", כתב נשיא מקסיקו בחשבון הטוויטר שלו.