משבר הפליטים: כעת גם במשחק מחשב

צעיר סורי שנמלט לטורקיה מנסה להפנות זרקור למשבר באמצעות משחק מחשב שיצר. במרכזו פליט שמנסה לברוח מגורמים עוינים, לעלות על סירה ולהימנע ממעצר - כל זה בדרך אל החופש

האזרחים הסורים שנמלטו מארצם בעקבות מלחמת האזרחים מנסים בימים אלו להפנות את מירב תשומת הלב התקשורתית למשבר הפליטים: אחד מהם עשה זאת בדרך יוצאת דופן - באמצעות משחק מחשב שיצרף, שבו הגיבור הוא פליט שמנסה להתמודד עם הקשיים הרבים העומדים בדרכו אל החופש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צעיר סורי המתגורר באיסטנבול החליט לפרסם את המשחק, שמהווה סוג של מחווה ל"סופר מריו", אחד ממשחקי המחשב הפופולריים אי פעם, שיצא בדיוק לפני שלושים שנה. לדבריו, החליט לפעול לאחר שרבים מחבריו סיכנו את חייהם בדרך לאירופה.

"לפני חמישה חודשים החבר הכי טוב שלי טבע למוות כשניסה להגיע מאיזמיר ליוון, המנוע של הסירה שעליה שט התפוצץ", סיפר הצעיר הסורי. לדבריו, זה הרגע שבו החליט לשחזר את משחק הווידאו הפופולרי.

הפליט הסורי שמוצג במשחק המחשב מנסה לברוח מגורמים עוינים, מנסה לעלות על סירה וגם להימלט ממעצר - בדיוק כפי שעשו ועושים זאת מקביליו האמיתיים. הצעיר חובב המחשבים מנסה כעת להעביר את המסר הבא לעולם: בפעם הבאה שאתם נפסלים תחשבו שלא מדובר בדמות, אלא בסיפור חייהם של אלפי בני אדם.