"הרביצו לילדיי בזמן שאנסו אותי"

המעשים של דאע"ש שוברים בכל פעם שיא חדש של זוועה. לפני כשנה הם כבשו חלקים מעירק בהן ישבו בני העם היזידי. הם טבחו בגברים ולקחו בשבי אלפי נשים וילדים. הנשים נאנסות ונמכרות כשפחות מין, הילדים נאלצים להתאסלם ולהפוך לחיילים. כתבת "אולפן שישי" אפרת לכטר פגשה בעירק את השבויים שהצליחו להשתחרר

כל כך שקט בגבול עירק-סוריה, ויפה. 20 מעלות פחות והיה אפילו נעים. אבל המקום הזה הוא גיא צלמוות. 800 מטר - זה מה שהפריד בינינו לבין ארץ דאע"ש. אדמה אכזרית, רוויה בנפט שמהול בדם, אדמה שאיבדה גבולות במלחמת דת שטנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פה נחטפים ילדים, נשים נמכרות לשפחות מין ולכל אחד יש תג מחיר. רק מעטים שורדים את הגיהנום, ומעטים עוד יותר זוכים להימכר בחזרה למשפחותיהם. הגענו לאוטונומיה הכורדית בצפון עירק בעקבות הנשים החטופות. לוחמי דאע"ש הבינו שחטיפה ואונס באזור הזה יכולים להיות יותר גרועים מרצח, והם הפכו את העניין לתעשייה אכזרית שמגלגלת מאות אלפי דולרים.

להלי, בת 23, היא אם לשני בנים שנחטפו איתה יחד ועל האונס שעברה שם היא לא הצליחה לדבר כשבני משפחתה נכחו בחדר. "דאע"ש מכרו אותי לשלושה אנשים שונים בתור שפחת מין", היא סיפרה לחדשות 2 לאחר שבני המשפחה עזבו את המקום. "הם הרביצו לילדים שלי תוך כדי שהם אונסים אותי. בסוף איבדתי את השפיות ומשפחה אחת של ערבים לקחה אותי ומכרה אותי ואת בניי חזרה למשפחה שלי. המחיר היה 30 אלף דולר לשלושתנו".

מקורו של הארגון המסייע לשחרר את שבויי דאע"ש בכלל בקנדה. הכסף מגיע מתרומות מרחבי העולם שנאספות דרך אתר אינטרנט והוא פועל עבור חטופים יזידיים ונוצרים. בראש הארגון עומד איש עסקים יהודי קנדי בשם סטיב ממן. "אנחנו יהודים שעברו את השואה", הסביר ממן לחדשות 2 את פעילותו. "העם שלנו יודע מהו סבל ומהו רצח עם. נפגשתי עם יזידים ונוצרים שהוחזקו בשבי על ידי דאע"ש וראיתי את כאבם".

שואת העם היזידי מתרחשת כבר יותר משנה והעולם נשאר אדיש. על מורדות ההר, מעל סינג'אר נשארה כתובת האבנים "עיזרו לנו", אף אחד עדיין לא מעז להזיז אותה.