חמאס מציג: "כלא" לשבויים הישראלים

התעמולה האכזרית בעזה נמשכת: לציון שנה לתום הלחימה בעזה הציגו אנשי חמאס דגם של כלא לשבויים ישראלים, לצד תמונותיהם של אורון שאול והדר גולדין זכרם לברכה והנעדר אברה מנגיסטו. "אנחנו נקבע את מועד ביקור בניכם בכלא", איימו המשתתפים

"בית הכלא" בעזה (אל-ווטאן)

הלוחמה הפסיכולוגית של ארגוני הטרור ברצועה נמשכת: הזרוע הצבאית של החמאס הציגה אתמול (רביעי) דגם של כלא שנבנה לכאורה בעזה, לצד תמונותיהם של אורון שאול והדר גולדין ז"ל שנהרגו במבצע צוק איתן והאזרח שחצה את הגבול ונמצא בשבי הארגון אברה מנגיסטו. בנוסף הופיע סימן שאלה, המייצג ככל הנראה את האזרח הבדואי שנמצא בידי חמאס, וזהותו אסורה בפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מסר מאיים לישראל (אל-ווטאן)

על פי הדיווחים בכלי התקשורת הערביים, מדובר בתצוגה שנועדה לציין שנה לתום הלחימה בעזה. הפעילים נראים בהם כשהם חמושים ושומרים על התאים ב"בית הכלא" המאולתר. על אחד מקירות המבנה נכתב האיום המפורש: "גדודי אל-קסאם ייקבעו את המועד לביקור בניכם בבתי הכלא". מספר בכירים בארגון כבר ביקור במקום, והשתתפו בטקס מתוקשר.

מדובר בצעד הרתעתי נוסף של הארגון, שמקפיד לפעול במישור הפסיכולוגי בכל הנוגע לשבויים ולנעדרים הישראלים. רק לאחרונה התייחס בכיר חמאס מוסא אבו-מרזוק למנגיסטו כשטען שאינו לוקה בנפשו כפי שנטען בישראל, אלא חייל שנשבה במהלך מבצע "צוק איתן". הוא הוסיף כי בשלב זה לא מתנהלות שיחות בין חמאס לישראל על עסקת שבויים.