מחבל מתאבד פלסטיני ראשון בדאע"ש

צעיר פלסטיני מעזה, שהיה בעברו פעיל חמאס, ביצע פיגוע התאבדות בשורות דאע"ש - כך נודע היום לראשונה. בחיסול נהרגו שני בכירים בצבא עירק

עבדאללה ג'מאל במדי דאע"ש

תקדים מדאיג נוסף בקשר בין הפלסטינים לדאע"ש: לראשונה, פלסטיני שהצטרף לארגון ביצע פיגוע התאבדות. עבדאללה ג'מאל, בן 25 ממחנה הפליטים שאטי בעזה היה בעבר פעיל בחמאס, אך לאחרונה הצטרף לשורות הארגון בעירק - שם ביצע את פיגוע ההתאבדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ג'מאל פוצץ את עצמו לפני שלושה ימים בבגדד, בבסיס של הצבא העירקי. על פי הדיווח, בפיגוע נהרגו שני גנרלים עירקיים ושלושה בני אדם נוספים. ארגון דאע"ש הזדרז לקחת אחריות על מתקפת הטרור, והזהיר כי בכירי הצבא העירקי אינם מוגנים.

בהודעה שפורסמה על ידי תומכי דאע"ש דווח כי השניים הם סגן מפקד של יחידות המבצעים במחוז אנבאר וראש הארמייה העשירית של צבא עירק. בתגובה לחיסול, צבא עירק תקף מספר מטרות של הארגון. גם היום אירעה מתקפת טרור במחוז אנבאר, בה נהרגו על פי הדיווחים לפחות 12 בני אדם - ובעירק הפנו אצבע מאשימה כלפי דאע"ש.

"צעיר יהודי ניסה להצטרף לדאע"ש"

היום פורסם כי בסוף השבוע התקבלה פנייה במשרד החוץ ממשפחה ישראלית בדבר בן משפחה שטס לכרתים בדרכו לסוריה. על פי מידע שהמשפחה דלתה מהתכתבויות באינטרנט עם הצעיר, עלה חשש אמיתי שהוא יצטרף "לכוחות האקטיביסטיים" של דאע"ש. מדובר על ישראלי בן 21 שהוריו הינם האפוטרופוסים החוקיים עליו.

על פי המידע שהתקבל במשרד החוץ, הצעיר הישראלי טס מכרתים לאיזמיר שבטורקיה - ומשם המשיך לעיר אדנה שבדרום המדינה. לאחר מכן, המשיך לעיר איסקנדריון הנמצאת בסמוך לגבול עם סוריה.

בשיתוף עם אינטרפול ישראל, פעל משרד החוץ באמצעות השגרירות באנקרה והקונסוליה באיסטנבול לאיתור האזרח הישראלי והשבתו. בסיוע של השלטונות הטורקים, הצליחה משטרת איסקנדריון לאתרו ולהשיבו לבני משפחתו אשר הגיעו למקום. הצעיר הישראלי הגיע היום לישראל בליווי משפחתו.

"מדובר במקרה מורכב ומדאיג", סיפרה מנהלת המחלקה לישראלים בחו"ל, אילנה רביד. "אך בעזרת העבודה הדיפלומטית של הנציגים הישראלים בטורקיה, ורצונם הטוב של השלטונות הטורקים, היה סוף טוב לפרשה".