"מחאת הזבל": מפגינים מתבצרים במשרד השר‎

עשרות מפגינים בלבנון התבצרו במשרדי השר לאיכות הסביבה וקראו להתפטרותו המיידית. בינתיים, גורמי האופוזיציה במדינה - ובהם גם ארגון חיזבאללה - ממשיכים לספק רוח גבית למפגינים בביירות

המפגינים במשרד לאיכות הסביבה בביירות (הרשתות החברתיות)

ערימות הזבל בבירת לבנון הולכות וגדלות - והמחאה עולה מדרגה: מפגינים פרצו היום (שלישי) לבניין המשרד לאיכות הסביבה בביירות והתבצרו בו,  תוך שהם קוראים להתפטרותו של השר הממונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים שפרצו לבניין קראו לשר לאיכות הסביבה מוחמד משנוק, להודיע על התפטרותו במהירות. בינתיים נמשכות ההפגנות ברחבי ביירות בעידודם של גורמים אופוזיציוניים לממשלה בלבנון. המחאה זוכה לרוח גבית מתומכי מישל עאון הנוצרי, המעוניין בהפלת הממשלה הקיימת בכדי להקים ממשלה חדשה שתסכים על מועמדותו לנשיאות.

המחאות זוכות לתמיכה גם מארגון חיזבאללה, הרוצה אף הוא בהקמת ממשלה חדשה. על פי ההערכות חיזבאללה מעוניין בהכרזה על בחירות במטרה לשים קץ לרוב שיש למתנגדי הארגון בפרלמנט, מאז הבחירות הקודמות שנערכו בלבנון בשנת 2009.

המחאה בלבנון, ארכיון (רויטרס)

בינתיים, ההתעקשות של הממשלה ושל מחנה חרירי לא להיעתר לקריאות להתפטרות הממשלה, ולנסות לפתור את המשבר בדיפלומטיה על ידי הסדרים עם אתרי פינוי אשפה רק מאריכה את המשבר. צעדי הממשלה מלבים את כעס המפגינים ומגבירים את הסיכוי לעימותים אלימים.

בשלב זה ההפגנות סוערות, אך באופן יחסי למשברים קודמים, בביירות מדווחים על מספר נפגעים מועט. השר לאיכות הסביבה מסרב להתפטר ומבהיר: "אנהג באחריות ואעשה את המוטל עליי".