ירדן: איסור על ירי במהלך חתונות

חתונה בירדן שהסתיימה בטרגדיה עוררה סערה גדולה ואף גרמה למלך עבדאללה להכריז על מלחמת חורמה נגד מנהג יריות השמחה. "ברגע שמת ילד בגלל זה, אני אומר – חלאס", אמר בהצהרה לעיתונאים

הסוף ליריות השמחה בירדן? חתונה ירדנית הסתיימה בטרגדיה כשילד שנכח באירוע נהרג מיריות השמחה. בעקבות התקרית הכריז המלך עבדאללה על מלחמת חורמה במנהג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו ננקוט באמצעים", הבהיר המלך הירדני בהצהרה שנתן לעיתונאים במדינה. "גם אם בני היה הולך למסיבה ויורה, הייתי דורש ממנגנוני הביטחון שינקטו באותם האמצעים כלפיו".

"ראיתי את הסרטון לפני יומיים בו הבחור יורה בילד, חבל", שיתף המלך עבדאללה. "מהיום והלאה, מי שהולך למסיבה ונושא עמו נשק ויורה - אנחנו ננקוט בכל האמצעים כלפיו. ברגע שמת ילד בגלל זה, אני אומר - חלאס".

"חלאס". המלך עבדאללה, ארכיון (רויטרס)

גם בשכם גרמו יריות שמחה למותו של אדם לפני מספר ימים, אבל התקרית שאירעה בעמאן שבירדן חוללה סערה גדולה: אדם שעמד בלב הקהל ירה באוויר, אך דווקא כשהוריד את האקדח נפלט ממנו כדור והילד שישב לידו, שיהאב - נהרג.

האירוע גרר תגובות קשות מהרגיל בירדן, כיוון שהרגע המצמרר תועד וכולם היו יכולים לראות כיצד האיש יורה מתוך הקהל בלי לנקוט שום אמצעי זהירות. נראה שעכשיו, לאחר הצהרתו של המלך עבדאללה, היורים יצטרכו להיזהר הרבה יותר - אם בכלל ימשיכו לירות.