רופאים לבנונים: אסד סובל מתשישות

בריאיון שהעניק לאחרונה לרשת הטלוויזיה של חיזבאללה נראה הנשיא הסורי רזה מתמיד וכשהוא מדבר בכבדות – כך סבורים רופאי האוניברסיטה האמריקנית בביירות. לטענתם, אסד זקוק לחופשה דחופה על מנת שיוכל לחזור לעצמו במהרה

עייף? אסד מתוך הריאיון (צילום מסך)

מלחמת האזרחים משתוללת - ומצבו הבריאותי של בשאר אסד מידרדר: כך לפחות סבורים רופאי האוניברסיטה האמריקנית בביירות, שהעריכו את מצבו של הנשיא הסורי באשר אל-אסד, כמשתקף בריאיון האחרון שהעניק לתחנת הטלוויזיה של חיזבאללה, "אל-מנאר", בשבוע שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח המתפרסם באתר האינטרנט של העיתון הלבנוני "א-דיאר", הרופאים זיהו כי פניו של אסד רזות מבעבר וכפי הנראה הוא איבד לא מעט ממשקלו. עם זאת, הם התרשמו על פי תנועות הגוף שלו במהלך הריאיון כי הוא עדיין דינאמי ונמרץ.

באשר לדיבור - אסד דיבר בכבדות וענה תשובות קצרות יחסית בהשוואה לסגנון הארכני שבו הוא נוהג לבאר ולהסביר את דעתו. בעקבות זאת, רופאי האוניברסיטה האמריקנית של ביירות אומרים כי אסד זקוק למנוחה של שבוע לפחות.

הרופאים מייעצים לנשיא הסורי למנות בכיר אחר שייקח על עצמו את הטיפול בעניינים השוטפים של המדינה, וידווח לו רק על הנושאים הבוערים ביותר - דבר לא פשוט במדינה שבה משתוללת מלחמת אזרחים עקובה מדם.

לדבריהם, העייפות של אסד משפיעה על החלטותיו וכתוצאה ממנה הוא אינו מסוגל להתבונן בדברים בפרספקטיבה רחבה ולקבל את ההחלטות הדרושות. הרופאים מעירים בהקשר זה, כי גם אם מצבו הבריאותי והפיזי של האדם תקין, התשישות ניכרת עליו ופוגעת בתפקודו הקוגניטיבי.