130 אלף ד' לאב שריגש מיליונים

תמונותיו של הפליט הסורי שתועד מוכר עטים ברחובות לבנון ריגשו מיליונים ברחבי העולם. העמוד שהוקם למענו באתר למימון המונים השיג כבר 130 אלף דולרים, שיסייעו לו להעניק לילדיו חיים חדשים. "העתיד שלהם זה הדבר החשוב לי ביותר", אמר האב הנרגש

התמונה שכבשה את הרשת (רויטרס)

תמונתו של הפליט הסורי שנאלץ למכור עטים בלבנון כשבתו נישאת על כתפיו ריגשה מיליוני אנשים ברחבי העולם וגרמה להם להתגייס למענו - באופן שגם הוא לא העז לדמיין. 48 שעות לאחר שנפתח עמוד לתרומות בשביל משפחתו באתר למימון המונים, גויסו עבורו לא פחות מ-130 אלף דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתמונות המרגשות שפורסמו השבוע ברשת נראה האב, עבדול חאלים בן ה-35, כשהוא מתחנן מהעוברים ושבים לרכוש ממנו עטים כדי שיוכל להתפרנס. הסיפור הכה גלים תחילה בעולם הערבי, ולאחר מכן גם במערב - שם התגייסו אלפים מיד לעזרתו.

תחת ההאשטאג BUY_PEN# הפכו התמונות לאחד הנושאים הבוערים ביותר בטוויטר. העמוד שהוקדם זמן קצר לאחר מכן, ביקש להשיג 5,000 דולרים - סכום שהתקבל כבר אחרי חצי שעה. התרומות המשיכו לזרום בצרורות, ואחרי 48 שעות התקבל סכום שגבוה ביותר מ-2,600 אחוזים מזה שביקשו בתחילת הדרך.

הרשת התגייסה למענו, ארכיון (רויטרס)

בשיחה עם רשת NBC סיפר האב ממקום מושבו בלבנון כי הוא מקווה שהתרומות יעניקו למשפחתו הזדמנות לחיים חדשים. לדבריו, באמצעות הכסף הרב שהתקבל הוא מתכוון לרכוש לבתו בת ה-4 ולבנו בן ה-9 השכלה. "המטרה שלי היא ללמד אותם. אני לא רוצה שהם יישארו איתי ברחובות".

"העתיד של ילדיי זה הדבר החשוב לי ביותר", אמר האב הנרגש, שנמלט עם משפחתו מסוריה לפני שלוש שנים בעקבות מלחמת האזרחים שמשתוללת במדינה. "הקמפיין למעני יעזור לי לשפר את חיי, אני מקווה שאוכל לעזור כך גם למשפחתי ולסורים שנמצאים כאן בלבנון".