צילומי הלוויין מאשרים: דאע"ש החריב מקדש עתיק

בתמונות שמפרסמת סוכנות המחקר של האו"ם, נראה המקדש בן 2,000 השנים בחודש יוני לעומת ההריסות שנותרו ממנו כיום. "הם פוצצו את המבנה המרכזי לרסיסים", סיפרו בצער מומחים. "זה פשע מלחמה", הדגישו ארכיאולוגים

המקדש בחודש יוני (UNITAR)

סוכנות המחקר של האו"ם מפרסמת היום (שבת) תמונות לוויין שמאשרות את מה שרבים חששו ממנו: ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) השמיד את המקדש בן 2,000 השנים בתדמור שבסוריה, מקדש שנחשב לאחד מאתרי המורשת של אונסק"ו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהשוואה בין שתי תמונות לוויין שצולמו בחודש יוני האחרון ובשבוע שעבר - ניתן להבחין כי מקדש בעל-שאמין ההיסטורי נמחק מעל פני האדמה. הדבר מאשש את התמונות שפרסם הארגון בשבוע שעבר שבהן נראה רגע הפיצוץ של המקדש, שהיה סמלה של העיר.

נותרו רק רסיסים, השבוע (UNITAR)

בסוכנות המחקר של האו"ם UNITAR הסבירו כי ההשוואה בין צילומי הלוויין לא מותירה מקום לספק. "אנחנו מאשרים את ההרס של המבנה המרכזי במקדש, העמודים שהקיפו אותו הושפעו פחות מהפיצוץ", אמר דובר הארגון לסוכנות הידיעות הצרפתית. "המקום עצמו התפוצץ לרסיסים".

המקדש שהושמד, ארכיון (CNN)

עדי ראייה המתגוררים באזור, סיפרו לאחרונה כי פעילי דאע"ש הטמינו בחודש האחרון חומרי נפץ רבים מסביב למקדש - עד לרגע שבו החליטו להשמידו. "זה פשע מלחמה", אמרו מומחי ארכאולוגיה. מדובר בצעד נוסף של ארגון הטרור האכזרי, שמנסה למחוק באזורים שעליהם השתלט כל זכר לתרבות שאינה אסלאמית.

התמונות הללו מגיעות ימים אחדים בלבד לאחר שדאע"ש הוציא להורג באכזריות את מנהל העתיקות לשעבר של העיר, חאלד אסד בן ה-82. על פי הדיווחים המגיעים מסוריה, פעילי הטרור החזיקו בארכיאולוג במשך קרוב לחודש ימים ודרשו ממנו לחשוף את מיקומן של אוצרות נוספים בעלי ערך, משסירב - ערפו את ראשו.