הכירו את היין הפלסטיני הראשון

אחרי שייצרו את בירה טייבה, שזכתה ללא מעט אוהדים גם בישראל, משפחת חורי הפלסטינית מהכפר שמצפון לרמאללה מייצרת עכשיו את יין טייבה. מדובר ביקב בוטיק, שמסיים היום את הבציר השני שלו. בעלי היקב מתגאים בכך שהיין "פלסטיני למהדרין - מהיקב ועד הבקבוק"

כשחושבים על יקבי יין, מדמיינים לרוב נוף ירוק והפסטורלי מרובה במרחבי גפנים ביבשת אירופה- רחוק מאוד מהדימוי הפלסטיני. אלא ששביל הענבים מוביל גם לעיירה טייבה שנמצאת צפונית לרמאללה שם הוקם לאחרונה יקב הבוטיק הראשון בשטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר ביין הבלדי הפלסטיני הראשון, כאשר כול התהליך מתרחש בשטחים. הענבים מסוג זיני שבאזור חברון, מגיעים למפעל שממוקם ברמאללה, שם מעבדים פועלים מקומיים את הליך הייצור הכולל סינון, אידוי, ריסוק ולבסוף, שימור היין בחביות עץ לכל תקופת החורף.

הדיסוננס של אלכוהול וסביבה מוסלמית לא הפחידה את כנאען חורי בן 24 מבעלי המפעל: "אין הרבה בעיות ביננו לבין הכפר שאר הכפרים מסביב", אומר חורי שפתח את המקום לפני שנתיים ומוסיף, "במפעל הזה לא היו לנו בעיות".

למשפחת חורי היסטוריה עשירה בייצור אלכוהול, ובעבר כבר הפיצה המשפחה את בירה "טייבה" שהפכה ללהיט בברים הישראלים. אבל בשיווק היין למסעדות ולחנויות בישראל המשימה הופכת ליותר קשה - "עניין של כשרות", מדגיש חורי.

ומה אומרים מבקרי היין על התוצר? "יש לו מסר פשוט מאוד. אין לו תחכום או ניסיון להיות מתוחכם. ואני חושב שזה טוב מאוד לשנה ראשונה", אומר מומחה ליין יאיר היידו, ומוסיף, "יין תמיד היה מקום שהפגיש בין אנשים, אז מי שלא רוצה שאנשים ייפגשו שלא יעשה יין".