כך רודפת דאע"ש ערבים להט"בים: "רצו לרצוח אותי כדי להגיע לגן עדן"

בעיניים דומעות התייצב בפני ועדת הביטחון של האו"ם צעיר שנמלט מסוריה וסיפר כיצד חשש לחייו כשחברי דאע"ש הגיעו לעירו והחלו לזרוק הומוסקסואלים מגגות בניינים. "זה היה אמור להיות גם הגורל שלי", העיד. פליט מעירק חשף כי בארגון הטרור משתמשים בפייסבוק ובטלפונים ניידים כדי לאתר את חברי הקהילה

"דאע"ש משליכים גאים מהגגות" (רויטרס)

שני צעירים הומוסקסואלים שנמלטו ממדינות ערב העידו אמש (שני) בפני ועדת הביטחון של האו"ם על התעצמות ההתנכלות האלימה מצד דאע"ש כלפי האוכולוסייה הגאה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סובחי נאהס, פליט סורי שברח לטורקיה ומשם לארה"ב, סיפר כיצד הרגיש כשחברי ארגון הטרור השתלטו על עיר מגוריו והחלו לענות ולהוציא להורג תושבים "החשודים" בהומוסקסואליות. בין היתר, כפי שתועד בצילומים שפורסמו ברשת, הם השליכו אותם מהגגות. "זה היה אמור להיות הגורל שלי", העיד בדמעות נאהס, שפחד לצאת מהבית, למרות שגם שם ספג אלימות בשל נטייתו המינית.

"הצלקת על הסנטר שלי משמשת תזכורת תמידית לזעם של אבי, שגילה שאני הומו", הוסיף הצעיר. גם כשהצליח לברוח לטורקיה גילה נאהס שהוא עדיין לא מצא מקום מבטחים: "חבר שלי מבית הספר, שהצטרף לדאע"ש, העביר לי מסר דרך חבר משותף שהוא רוצה לרצוח אותי - כדי להגיע לגן עדן".

"מחפשים הומואים דרך טלפונים ופייסבוק"

עדנאן, פליט מעירק, שיתף גם הוא בתלאותיו. "בתרבות שלנו, להיות הומוסקסואל זה עונש מוות", סיפר לחברי הוועדה בעדות טלפונית, וחשף את השיטות בהן משתמשים בדאע"ש על מנת לאתר את חברי הקהילה הגאה: "הם מחפשים קורבנות חדשים דרך הטלפונים הסלולריים ואפילו חשבונות הפייסבוק של הומוסקסואלים שכבר תפסו".

לדבריו, התושבים המקומיים אינם מביעים התנגדות, אלא להפך. "כשדאע"ש מוציאה להורג חברים בקהילה הגאה אנשים שמחים, כי הם חושבים שאנחנו מרושעים", הסביר.