אסד מבהיר: לא נגיב על התקיפה הישראלית

נשיא סוריה התייחס לראשונה לתגובה החריפה של ישראל לירי הרקטות בשבוע שעבר. "אם ברצוננו להתמודד עם ישראל, עלינו ראשית להתמודד עם שלוחותיה בתוך סוריה", אמר והתכוון למורדים בתוך ארצו

נשיא סוריה בשאר אסד הגיב הערב (שני) לראשונה לסדרת התקיפות שביצע צה"ל בסוריה בתגובה לירי על יישובי הצפון בשבוע שעבר. אסד מבהיר שהמשטר בדמשק לא יתקוף ישירות את ישראל אלא יסתפק בעימות עם המורדים "המשרתים את ישראל", לדבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הכלים האמיתיים בהם ישראל משתמשת היום, החשובים יותר מהתקיפות האחרונות, הם הטרוריסטים (המורדים) בסוריה", אמר אסד. "מה שהם עושים מסוכן הרבה יותר מאשר ממה שעשתה ישראל לאחרונה. זהו עצם העניין. אם ברצוננו להתמודד עם ישראל, עלינו ראשית להתמודד עם שלוחותיה בתוך סוריה".

בסוף השבוע תקף חיל האוויר בתוך שטח סוריה רכב ובו פעילי ג'יהאד אסלאמי המשתייכים לחוליה ששיגרה בחמישי 4 רקטות לעבר אצבע הגליל ורמת הגולן. קצין בכיר אישר כי לפחות חמישה מחברי החוליה נהרגו בתקיפה.

"אין לנו עניין להמשיך ולהסלים, אבל אם המסר בצד השני עדיין לא נקלט, נוסיף ונפגע", אמר הקצין. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, בירך על הפעולה המוצלחת. "חיסול החוליה שירתה אתמול לעבר ישראל הוא הוכחה נוספת לכך שלא נסבול כל ניסיון לשבש את חיינו ולפגוע בביטחונם של אזרחי ישראל", ציין השר.

הנפילות בצפון הארץ, בשבוע שעבר

"יידע מי שמבקש לעשות זאת, כי צה"ל ומערכת הביטחון ירדפו אותו עד חורמה ויניחו עליו את היד, בכל עת ובכל מקום", הוסיף יעלון. "אין לנו כל כוונה להתפשר על כך, ואל לו לאיש לבחון את נחישותנו". ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף לברכות ואמר כי "מי שינסה לפגוע בנו, אנחנו נפגע בו. וכך עשינו".