אבו מאזן: "אבקר באירן, זאת מדינה אחות"

יו"ר הרשות אישר את הדיווחים שלפיהם יבקר בטהרן, אך ציין כי טרם נקבע מועד להגעתו. על הקשרים בין הפלסטינים לרפובליקה האסלאמית אמר: "למרות שיש לנו שגרירות שם, צריך לחזק את היחסים"

בדרך לטהרן? אבו-מאזן (רויטרס)

אחרי הסכם הגרעין, העולם מתקרב לאירן וגם הרשות הפלסטינית: יו"ר הרשות אבו-מאזן הודיע היום (ראשון) באופן רשמי על כוונתו לבקר בטהרן. בשיחה עם עיתונאים פולנים ברמאללה הוא הדגיש כי טרם נקבע מועד רשמי לביקור, שמטרתו לחזק את היחסים בין הפלסטינים לרפובליקה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך המפגש עם הכתבים הפולנים החמיא אבו-מאזן לאירן כשטען שהיא מדינה שכנה ו"אחות" של העם הפלסטיני. לדבריו, מערכת היחסים עם אירן טובה ולמרות שלפלסטינים יש שגרירות בטהרן, ניתן לחזק אף יותר את הקשר עם אירן.

לפני מספר ימים הכחישו בכירים במשטר האירני את הדיווחים על הגעתו הצפויה של אבו-מאזן למדינה. בכלי התקשורת המקומיים צוטט גורם אירני בכיר אומר שסיבות פוליטיות ימנעו את הביקור. בכך התכוון שיו"ר הרשות מייצג את תנועת פת"ח, היריבה לארגון חמאס שנתמך על ידי אירן.

נשיא אירן רוחאני, ארכיון (רויטרס)

"הדיווחים הללו שקריים, הפלסטינים ביקשו מספר פעמים בעבר שאבו-מאזן יגיע ונענו בשלילה", אמר הבכיר האירני. הוא הוסיף כי נציגי חמאס לעומת זאת מוזמנים להגיע למדינה בכל עת. "יש לנו יחסים אסטרטגים עמם".

במה שנראה כעת כסנונית פלסטינית ראשונה, ביקר לפני שבועיים בכיר אש"ף אחמד מדג'לאני בטהרן. הוא טען אז כי האירנים כבר נערכים לביקורו של עבאס, שנועד להידוק הקשרים בין אירן לפלסטינים.

במהלך הביקור הוא הציג למנהיגים האירנים מכתב מאבו-מאזן שבו מפורטים תנאי המחייה בשטחי יהודה ושומרון ו"המתקפות הישראליות הבלתי פוסקות על הפלסטינים והמקומות הקדושים להם", כך לשון המכתב.