"הניצחון על ישראל שינה את האזור"

9 שנים לאחר מלחמת לבנון, מנהיג חיזבאללה חוגג בנאום פומבי ומבטיח: "ההתנגדות לישראל לא תיפול". בעצרת המונית טען נסראללה כי "המשטר בתל אביב הושפל, ניפצנו את המיתוס של הצבא הבלתי-מובס"

תשע שנים למלחמת לבנון השנייה - ונסראללה ממשיך לחגוג ניצחון: מזכ"ל חיזבאללה נאם היום (שישי) בפני קהל משולהב בדרום לבנון, וטען כי המלחמה הסתיימה ב"תבוסה מוחצת למשטר הישראלי מול ההתנגדות הלבנונית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נסראללה הוסיף, בנאום ששודר בערוץ אל-מנאר, כי "הניצחון היה אחת מהברכות של אלוהים לעמנו - הוא שינה את מאזן הכוחות באזור, וההתנגדות שלנו הגיעה לעמדה מובילה במזרח התיכון". לדבריו, "המשטר בתל אביב הושפל במהלך ימי הלחימה והבכירים בישראל גם הודו בכך".

בהמשך הנאום הוא שיבח את לוחמי החיזבאללה והדגיש את מחויבותה של לבנון "להיאבק בתוקפנות הישראלית". לדבריו, למרות הקרבות בלבנון המדינה יכולה להגן על עצמה מפני איומי טרור באזור - "ההתנגדות לא תיפול". במסר מאיים לישראל הוסיף: "כל נקודה מאדמתנו תהיה בור מבוצר שיהרוס את המשוריינים והטנקים שלכם ויהרוג את החיילים והקצינים שלכם ויביס את הצבא שלכם".

"נופץ המיתוס של צה"ל הבלתי מובס"

מיקום הנאום, בעמק אל-חוג'ייר, אינו מקרי: באזור זה התנהלו קרבות עזים בין צה"ל לחיזבאללה לפני תשע שנים בדיוק, שעד היום מוגדרים בלבנון כניצחון. לדברי מנהיג ארגון הטרור "כאן נופץ המיתוס של הצבא הבלתי-מובס. זה היה קרב קריטי, וצריך להכריז על היום הזה כיום הניצחון העילאי". הטרוריסט המבוקש התייחס גם לסוגיית יחסי ישראל והפלסטינים, והביע תמיכה בהתנגדות הפלסטינית. "אנחנו מזהירים מפני האיומים על מסגד אל-אקצא", הוסיף.

בנאומו התייחס גם לסוגייה הבוערת במזרח התיכון בחודשים האחרונים דאע"ש. לדבריו, "ארצות הברית משתמשת כדאע"ש כדי לפלג את האזור. למרות הטענות של וושינגטון, ארצות הברית לא הייתה רצינית במלחמה בטרור. היא רק מנסה לנצל את המצב כדי למוטט משטרים באזור, במיוחד בעירק ובסוריה. אנחנו לא ניתן לזה לקרות - אנחנו נלחמים לצד סוריה".

ה'חגיגות' השנה נערכות תחת הכותרת "הניצחון שלכם הוא נצחי", במטרה לעודד את תושבי האזור להמשיך ולתמוך בחיזבאללה. "זמן התבוסות נגמר ועת הניצחונות החלה" - זו סיסמת האירועים, המבוססת על ציטוט מפורסם של נסראללה מימי המלחמה.