נחשפה פרשת שחיתות חדשה ברשות הפלסטינית

סוכנות הידיעות AP חושפת מסמכים שמעידים על שחיתות מטרידה מצד בכירי הרשות הפלסטינית: המסמכים מתארים בקשות לדיור משופר לאנשי הרשות "בשם ההתנגדות להתנחלויות" ושכר לימוד עבור בתו של אחד מבכירי הרשות בירדן. הפרסום עורר זעם ברשות: "מה עם הילדים?"

יו"ר הרשות - אבו מאזן (רויטרס)

טלטלה ברשות: מסמכים שהודלפו לרשת חשפו ניסיון נוסף של בכירים בממשל הפלסטיני לקחת לכיסם כסף שגויס למטרה ציבורית. סוכנות הידיעות AP דיווחה על שני מסמכים, בהם מפורטות פעולות של גורמים בממשל הפלסטיני במטרה לנצל לרעה כספים שמגוייסים למען הציבור מעבר לים ומגיעים לאנשי הרשות. הדיווח עורר זעם רב ברשות הפלסטינית, והזכיר לרבים את פרשות השחיתות שליוו את הרשות ואת אש"ף בעשורים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בכיר פלסטיני טען כי המסמכים מדגישים את השחיתות והניהול הכושל שמשתולל בממשל הפלסטיני. גורם נוסף ברשות, שדיבר עם סוכנות הידיעות בעילום שם, אישר כי מדובר במסמכים אותנטיים.

אחד המסמכים נחתם על ידי אחד מיועציו המדיניים של יו"ר הרשות אבו מאזן, מג'די אל-ח'אלדי, האיש שמלווה את היו"ר במסעותיו לבירות עולם. במסמך מפורטת בקשה משר החוץ של בחריין לארבעה מיליון דולרים, לצורך מימון שכונה פרטית לגורמים בממשל הפלסטיני. מדובר בשכונה באזור יוקרתי של העיר הפלסטינית - רמאללה.

"מי ישים לב לעניים?"

במכתב היועץ התעקש שהיוזמה "היא התנגדות להתנחלויות הישראליות", למרות שאין בכלל יישובים יהודיים במתחם. לא ברור בשלב זה האם בחריין העבירה את הכסף בעקבות הפנייה. אל-ח'אלדי עצמו סירב להגיב לסוכנות הידיעות AP.

במסמך אחר שנכתב על ידי על ידי נזמי מהנא, המנכ"ל הפלסטיני לענייני המעברים והגבולות של הרשות, מופיעה בקשה לשלם עבור הלימודים של בתו והטיפול הרפואי למשפחתו בירדן. הסכום המבוקש היה 15 אלף דולרים - סכום נכבד עבור פלסטינים רבים. מהנא הסביר את דרישתו ואמר שאלו הנהלים בממשל הפלסטיני, אך על פי AP הממשל טען שדווקא לא כיסה את ההוצאות.

הזעם על המסמכים התפשט במהירות במדיה החברתית: "אם הבת של מהנא עולה לרשות הפלסטינית 6,500 דינר ירדני, שהם כ-9,175 דולרים, בבית ספר פרטי בירדן, מה עם עניי התלמידים בבתי ספר ממשלתיים? מי ישים לב אליהם?" כתב מוחמד אבו אלן, בלוגר פוליטי פלסטיני, בפייסבוק.