סוריה: "דאע"ש חטף 230 בני אדם"

ארגוני זכויות אדם שעוקבים אחר הלחימה בסוריה מדווחים כי אנשי המדינה האסלאמית חטפו עשרות משפחות מעיירה סמוכה לחומס. החשש: 230 בני אדם, חלקם נוצרים שנלקחו מכנסיות, יוצאו להורג או יימכרו לתעשיית המין האכזרית של הארגון

חטיפה המונית בסוריה, ארכיון (רויטרס)

הזוועות של ארגון המדינה האסלאמית נמשכות: על פי ארגוני זכויות אדם שעוקבים אחר הלחימה בסוריה, אנשי דאע"ש חטפו לאחרונה עשרות משפחות נוצריות שהתגוררו בעיירה סמוכה לחומס, עיירה שנכבשה על ידי הארגון בימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ארגוני המעקב הפועלים מבריטניה מדווחים כי לפחות 230 בני אדם נחטפו, מרביתם נוצרים. עוד נטען כי הם נלקחו מכנסייה בעיירה קריטיאן, עליה השתלט הארגון לאחר לחימה עזה ולילית עם צבא סוריה.

העיירה קריטיאן נחשבת ליעד אסטרטגי עבור ארגון המדינה האסלאמית, שמתאמץ להמשיך ולהתפשט ברחבי המזרח התיכון. העיירה נמצאת על כביש מהעיר תדמור המוביל להרים סמוכים לגבול עם לבנון.

הלחימה העזה נמשכת (רויטרס)

על פי הדיווחים, פעילי דאע"ש רצחו כמה מבני המיעוט הסוני, שלא הסכימו להישבע אמונים לארגון. מכיוון שהארגון מחשיב את הנוצרים המתגוררים באזורים אלה ככופרים, יש חשש כבד לחייהם של מאות התושבים שנחטפו.

בחודש פברואר האחרון חטפו פעילי דאע"ש כ-250 תושבים נוצרים בצפון מזרח סוריה, מרביתם ילדים ונשים. עד היום לא ידוע לחלוטין מה עלה בגורלם, אך על פי הערכות של גורמים במערב, חלקם הוצאו להורג והיתר משרתים את תעשיית המין האכזרית של הארגון.