כך נלחמים בגל החום הכבד - בירדן

בניסיון להלחם בחום העז, עובדי העירייה של הבירה הירדנית יצאו עם מיכליות והתיזו על התושבים כדי לספק להם כמה רגעים צוננים. גל החום שהורגש היטב בימים האחרונים בישראל הורגש בעצמה גבוהה עוד יותר באירן, בעירק, בלבנון ובירדן

גל החום החריג שפוקד אותנו בשבוע האחרון, לא מתמקד רק בישראל. במזרח התיכון כולו נרשמו טמפרטורות חריגות: בבגדד ובלב אירן נרשמו יותר מ-50 מעלות והרשויות נאלצו להכריז על ימי חופש מיוחדים, בעקבה נרשמו 45.5 מעלות ובביירות נרשמו 42 מעלות עם אחוזי לחות גבוהים מהרגיל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרשויות בעמאן, שם נמדדו 42 מעלות, החליטו לעזור לתושבים להתקרר מעט. התושבים בבירה הירדנית זכו ליהנות מכמה רגעים נעימים כשעובדי העירייה החלו להתיז עליהם מים מזרנוקים של רכבי כיבוי.

"ראש העיר אמר לנו לרסס במים את הרחובות כדי לצנן את התושבים", סיפר אחד מעובדי העירייה. "הטמפרטורות היום חמות גם יחסית לתקופה הזו של השנה". השוטרים בעיר אף צוידו בארגזים עם בקבוקי מים קרים, שאותם חילקו לנהגים שעמדו בפקקים.

ברחבי הערים במזרח התיכון מייחלים לרגיעה בחום הכבד, שצפויה להגיע כבר מחר. בינתיים בעמאן קראו לאזרחים להימנע משימוש ברכבים פרטיים ומאות מכוניות כבר הושבתו בשל השרב.