דיווח: חמישה הרוגים בתקיפה ישראלית בסוריה

תחנת אל-מיאדין הלבנונית מדווחת כי כלי טיס ישראלי תקף בשעות הבוקר ג'יפ שבו נסעו חברי "הוועדות העממיות" בקונייטרה סמוך לגבול עם סוריה. בדיווח נוסף נטען כי בין ההרוגים גם פעילי חיזבאללה. דובר צה"ל: "לא מתייחסים לדיווחים זרים"

תקיפה בסוריה? ארכיון (חזי שמואלי)

האם המתיחות בגבול הצפון עולה מדרגה? תחנת הטלוויזיה הלבנונית "אל-מיאדין" מדווחת שכלי טיס של חיל האוויר תקף הבוקר (רביעי) ג'יפ שנסע בקונייטרה, סמוך לגבול בין ישראל לסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים ברשת המזוהה עם חיזבאללה, מזל"ט צה"לי פגע ברכב שבו נסעו מספר מחברי ארגון "הוועדות העממיות" בבכניסה לכפר הדרוזי חאדר, שנמצא בפרברי עיירת הגבול. במקום ככל הנראה חמישה הרוגים, שניים מהם מזוהים עם ארגון הטרור הלבנוני ושמותיהם וסים בדריה ופאדי נאדר א-טויל, כך לפי מקורות עיתונאיים המקורבים לחיזבאללה.

המרכז הסורי לזכויות אדם, ארגון אופוזיציה סורי היושב בלונדון טוען כי בתקיפה נהרגו שני אנשי חיזבאללה בנוסף לשלושה פעילי ״הוועדות העממיות״. לפי כלי תקשורת נוסף של האופוזיציה התקיפה כוונה כנגד ״בכירים בחיזבאללה״. אין לדיווחים אלה אישור ממקורות השייכים או מקורבים לארגון הלבנוני או למשטר הסורי.

שמה של ישראל נקשר בשורה של תקיפות מסתוריות שאירעו בסוריה בשנה האחרונה. המשמעותית מבניהם הייתה בראשית השנה, אז הופצץ כלי רכב שבו נסעו פעילים בכירים של חיזבאללה ומשמרות המהפכה האירניות, בהם ג'יהאד מורנייה, בנו של ראש הזרוע הצבאית של חיזבאללה לשעבר עימאד מורנייה.

כפי שקרה במקרים דומים בעבר, בישראל הרשמית לא מגיבים לדיווחים בכלי התקשורת הלבנוני על התקיפה שאירעה לכאורה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפניית חדשות 2 Online כי הם אינם מתייחסים לפרסומים זרים.

בהכנת הידעה השתתפו גאנם איברהים, ירון שניידר וניר דבורי.