לוב: גזר דין מוות לבנו של קדאפי

סיף אל אסלאם, בנו של השליט המודח, יוצא להורג על ידי כיתת יורים – כך קבע בית המשפט בטריפולי בגזר דין ששודר בטלוויזיה במדינה. אסלאם הורשע על חלקו בדיכוי אלים של ההתקוממות נגד שלטון אביו ב-2011. יחד איתו נידונו למוות עוד 8 מבכירי ממשל קדאפי

סיף אל אסלאם בשבי המורדים (חדשות 2)

בית המשפט בטריפולי שבלוב דן היום את סיף אל אסלאם, בנו של שליט המדינה לשעבר מועמד קדאפי, למוות באמצעות כיתת יורים. אל אסלאם הורשע בדיכוי אלים של ההפגנות במדינה בזמן ההתקוממות נגד שלטון אביו ב-2011. יחד איתו נידונו למוות עוד 8 מנאמני ממשל קדאפי, בהם ראש הממשלה לשעבר ושר המודיעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גזר הדין ניתן מבלי שאל-אסלאם נכח באולם בית המשפט, מאחר שמאז 2011 הוא מוחזר בשבי על ידי קבוצת מורדים לשעבר בעיר זינטאן שבצפון מערב לוב. עם זאת, הוא שלח לבית המשפט קובץ וידאו עם עדותו. גזר הדין הועבר בשידור ישיר בטלוויזיה בלוב.

אל-אסלאם הוא בנו השני של קדאפי, בן בכור לאשתו השנייה ספיה פרקש, ובמשך שנים נחשב ליורשו של אביו. הוא מחזיק בתואר דוקטור מבית הספר לכלכלה של לונדון (אחרי שתרם 1.5 מיליון ליש"ט למוסד) ועד לנפילת שלטון קדאפי היה ידוע באורח החיים הראוותני שניהל.

בעבר היה מעורב בקידום יוזמת "ישראטין" ליצירת מדינה דו-לאומית בשטחי ישראל והרשות הפלסטינית. הוא אף התבטא בעבר באופן אוהד כלפי ישראל וב-2005 הכיר בלונדון את השחקנית הישראלית אורלי ויינרמן. היא אף פעלה לשחרורו עם מעצרו ב-2011, לאחר שהאביב הערבי הגיע ללוב. אביו, שליט לוב מועמר קדאפי, נרצח באוקטובר 2011 על ידי כוחות המורדים.