חושש מדאע"ש: "נסראללה נע במנהרות תת-קרקעיות"

מזכ"ל חיזבאללה על הכוונת של ארגון הטרור האכזרי בעולם: העיתון אל-קודס אל-ערבי מפרסם כי האבטחה על נסראללה הודקה לאחרונה, לאחר ששלח את לוחמיו לסייע לאסד בקרבות בסוריה. כחלק מהצעדים החדשים הוא נפגש עם שישה שומרים בלבד, נע במנהרות ומקבל אוכל שמגיע מטהרן

חי במצור: נסראללה (רויטרס)

על הכוונת: מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הידק לאחרונה את נהלי האבטחה האישיים שלו מחשש לפגיעה אפשרית מצד ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש), זאת בעקבות שליחת כוחות רבים של חיזבאללה לסוריה, המסייעים לנאמניו של הנשיא בשאר אל-אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום בעיתון אל-קודס אל-ערבי הרואה אור בלונדון, המצטט את מגזין המודיעין הצרפתי "אינטליג'נס אונליין", נסראללה הפך בתקופה האחרונה לאחת המטרות המרכזיות של ארגון הטרור האכזרי, ובשל כך הוצבה סביבו אבטחה אישית מסביב לשעון.

על פי הדיווח, מזכ"ל חיזבאללה נעזר גם בכוחות של צבא משמרות המהפכה האירנית, המסייעים לאבטחתו. בין הצעדים החדשים - הצבת שישה שומרים נאמנים, שהם היחידים להיכנס למקום המסתור שבו מתגורר נסראללה.

בנוסף נטען בעיתון הלונדוני כי נסראללה החל לנוע בעת האחרונה אך ורק באמצעות רשת מנהרות תת-קרקעיות בדרום ביירות, המובילות בין היתר לנמל התעופה המקומי. על פי הפרסום, הוא מקבל דרך אותן מנהרות אוכל שמגיע אליו מטהרן, ייתכן מתוך חשש מהרעלה אפשרית.

נהלי האבטחה החדשים מגיעים לאחר שהארגון החל לשלוח עוד ועוד לוחמים לסוריה, על מנת לסייע למשטר במלחמת האזרחים נגד המורדים וגם נגד כוחות דאע"ש. נסראללה חי במצור כבר שנים ארוכות מחשש לניסיון חיסול מצד ישראל וכעת נראה שהוא רוכש אויבים נוספים.