חמאס הוציא להורג את המלשין על דף

מוחמד שטייווי, אחד ממפקדי הזרוע הצבאית של חמאס, הואשם בהעברת מידע לישראל על מקום המסתור שבו נפגש מוחמד דף עם בני משפחתו במהלך מבצע צוק איתן. הוא נעצר כבר בחודש ינואר והיום הוצא להורג

מוחמד דף

ארגון חמאס הוציא להורג את אחד ממפקדי הזרוע הצבאית שלו באשמת ריגול לטובת ישראל. לפי מקורות ערביים, מדובר במוחמד שטייווי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפקד הצבאי שילם בחייו לאחר שהואשם בהעברת מידע לישראל על מקום המסתור שבו נפגש מוחמד דף עם בני משפחתו במהלך מבצע צוק איתן. הבית הופצץ אז על ידי חיל האוויר - בתקיפה שבה נפגע דף אולם לא נהרג. שטייווי נעצר על ידי חמאס עוד בחודש ינואר.

בסוף חודש אפריל, לאחר חרושת שמועות והכחשות, התברר כי "רמטכ"ל חמאס" דף שרד את ניסיון החיסול של ישראל ואף חזר להנהיג את הפעולות הצבאיות של חמאס. מהשטח עולה כי דף חזר להיות פעיל בזרוע הצבאית של הארגון, שחידשה את מלאכת חפירת המנהרות בעזה במלוא המרץ.

פועלים במרץ

בישראל מעריכים שהעבודות על חפירת המנהרות נעשות מסביב לשעון באמצעות כוח ייעודי שמונה כאלף פעילים. גם בכל מה שקשור למערך הרקטי חמאס לא קופא על שמריו ומכשיר כוח אדם על מנת לשפר את היכולות לייצור עצמי של רקטות.

בחודש ספטמבר פורסם לראשונה בחדשות 2 כי במהלך התקיפה הראשונה של הבית שבו שהה דף בעזה, בשלהי המבצע הצבאי בעזה, לא התפוצצו הפצצות שהוטלו על המתחם. אחרי זמן קצר, בגל שני של ההפצצות, הוטל חימוש נוסף משמעותי והחריב את הבית כולו.

ייתכן כי בזמן הקצר שעבר בין שני גלי התקיפה הצליח דף להימלט מהמקום. מפקד הזרוע הצבאית של חמאס שהה בוודאות בבית באותה עת. אשתו וילדיו נהרגו בתקיפה.