רכבים התפוצצו בלב עזה, דאע"ש הותיר חותם

לאחר שהבוקר התפוצצו 5 מכוניות השייכות לארגון חמאס ואחת לג'יהאד האסלאמי בלב שכונת שייח' רדוואן בעזה, נמצא רמז למי שאולי אחראי לפעולה: סמוך לזירה אותר סמל של ארגון דאע"ש שרוסס על הקיר הסמוך. בחמאס מעריכים כי הפעולה בוצעה כחלק מהמאבקים הפנימיים בין חמאס לארגונים נאמני דאע"ש בעזה

שעות לאחר שמספר פיצוצים מסתוריים הרעידו את שכונת שייח' רדואן בלב העיר עזה - נמצא סממן שמעיד אולי על מבצעי הפעולה: סמוך לששת הרכבים שהתפוצצו הבוקר (ראשון) התגלה גרפיטי עם סמל ארגון המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דאע"ש לא נטל אחריות רשמית לפעולה בה נפצעו לפחות שני בני אדם, אבל בחמאס מתעקשים שמדובר בשלוחות הארגון ברצועה. כלי הרכב שבערו משתייכים לפעילים מוכרים בעזה, המזוהים עם הזרוע הצבאית של תנועת חמאס, ואחד מהם שייך לג'יהאד האסלאמי.

עזה, הבוקר (כלי התקשורת הפלסטינים)

אחת הסברות שעלו הבוקר ברצועה היא שמדובר בפעולה במסגרת המאבק הפנימי בעזה בין הפלגים השונים לתומכי ארגון המדינה האסלאמית - דאע"ש.

במקביל למציאת אותו 'תג מחיר' של דאע"ש, פורסמו סרטונים מהרגעים הראשונים שלאחר הפיצוצים, בהם נראה עשן שחור מיתמר מעל השכונה - וכוחות כיבוי מגיעים לאזור על מנת להשתלט על האש.

המתיחות בין חמאס לארגוני טרור אחרים בעזה גוברת

בשבועות האחרונים נרשמה מתיחות רבה ברצועה בשל המאבקים הפנימיים של חמאס מול ארגונים סוררים. בין הארגונים, גם כאלה המשגרים רקטות לישראל בניגוד לעמדה הרשמית של חמאס וגם כאלו המסייעים לפעילי הטרור בסיני, שחלקם מצהירים כי הם משתייכים לדאע"ש.מאז התרחשה מתקפת הטרור הקטלנית בסיני, מפעיל חמאס לחץ על הסייענים לשלוחת דאע"ש בחצי האי - בין היתר על ידי מניעת כניסה או יציאה של גורמים שונים לשטח המצרי. בישראל מיהרו אז להאשים את חמאס במעורבות בפעולה, אך גורם המקורב לצמרת חמאס אמר לאחריה: "דאע"ש הוא גם האויב שלנו".