נתפס במצלמה: טיל דאע"ש פוגע בספינה

כלי שיט ששימש להובלת לוחמים נפגע כתוצאה מירי אנשי דאע"ש באזור רפיח. המחבלים ארבו לספינה זמן ממושך - ולאחר מכן ירו טיל לעברה. דובר צבא מצרים הודיע כי לא היו אבדות בתקרית

הספינה בשלבי התצפית

הקרב בין תאי הטרור בסיני לצבא מצרים נמשך: ספינה של הצי המצרי נפגעה היום (חמישי) במהלך חילופי אש מול מחבלים באזור רפיח. ארגון דאע"ש לקח אחריות על הירי ואף פרסם תמונות מהאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה רשמית של דובר צבא מצרים נמסר כי חילופי האש החלו בשעות הבוקר בין ספינת המשמר, לבין המחבלים שתוצפתו על חוף רפיח. הספינה הצבאית ששימשה בין השאר להובלת כוחות צבאיים, התלקחה כתוצאה מירי המחבלים לעברה.

רגעי פגיעה

הספינה המצרית

על פי ההודעה - לא היו נפגעים כתוצאה מהירי לעבר הספינה. ארגון דאע"ש בסיני לקח אחריות על הירי ופרסם זמן קצר לאחר מכן את התמונות.

"התרחקו מאתרים ביטחוניים"

התקרית מול חופי סיני מצטרפת לשורת פיגועים שביצע דאע"ש במצרים, כשהאחרון בהם היה פיצוץ מכונית תופת ליד הקונסוליה האיטלקית בסוף השבוע האחרון, במהלכו נהרג אדם וכמה נוספים נפצעו.

"בעזרת ברכת האל הצליחו חיילי המדינה האסלאמית לפוצץ מכונית שחנתה ליד הקונסוליה האיטלקית בקהיר ובה 450 ק"ג של חומרי נפץ", נכתב בהודעה שפורסמה בחשבון הטוויטר של הארגון.

בדאע"ש גם שלחו אזהרה למצרים כשהמליצו להם להתרחק מאתרים ביטחוניים במדינה: "הם מהווים מטרה לגיטימית לתקיפות לוחמי המוג'הידין".