52 ילדים נהרגו בשירות דאע"ש

ארגון סורי לזכויות אדם טוען כי 52 ילדים ונערים הלוחמים בשורות ארגון המדינה האסלאמית נהרגו בשנה האחרונה בסוריה. על פי הדוח שהתפרסם, הנערים שעוברים את מחנות האימונים הקשים של הארגון נשלחים לקרבות וחלקם אף הופכים למחבלים מתאבדים

52 ילדים נהרגו בשירות דאע"ש. ארכיון (אלג'זירה)

על פי דוח של ארגון סורי לזכויות אדם בשנה האחרונה נהרגו בקרבות בסוריה ועירק לפחות 52 ילדים שלחמו בשורות ארגון המדינה האסלאמית. חלק מהילדים והנערים נשלחו לבצע פיגועי התאבדות, ואחרים נהרגו כתוצאה מהפצצות אוויריות של חברות הקואליציה בראשות ארצות הברית. לפי הדוח, בכל המקרים מדובר בילדים מתחת לגיל 16.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטעת הארגון הסורי, התעמולה השטנית של דאע"ש מסתירה את הנתונים הקשים. הדוח מפרסם כי הנערים והילדים שמצטרפים לשורות "כפירי האריות", מחנה האימונים לנוער של ארגון דאע"ש, עוברים אימונים צבאיים אינטנסיביים, לימודי שריעה וקורסי הכנה לקראת הפיכתם למחבלים מתאבדים.

מרבית פיגועי ההתאבדות התרחשו בסוריה ובוצעו בעזרת כלי רכב ממולכדים. לפחות 31 מהילדים נהרגו במהלך התקיפות האוויריות של כוחות הקואליציה.

רק לפני כחודש פרסם דאע"ש את סרטון "כלוב המוות" ובו נראים ילדים ונערים בתוך כלוב מתכת גדול, שם הם נאבקים אחד בשני - והכל כמובן מתועד על ידי מצלמות. הלוחמים הצעירים של דאע"ש תועדו בעבר במספר סרטונים של הארגון. בחלקם הוצגה הוצאה להורג של שבויים כשאת הלחיצה על ההדק ביצעו לא אחת הנערים, כשלצדם לוחמים בוגרים המעודדים את הפעולה.