דאע"ש לקח אחריות לפיגוע בקהיר: "פוצצנו 450 ק"ג חומר נפץ"

הארגון הרצחני ממשיך במתקפות הטרור במצרים ולקח אחריות לפיצוץ מכונית התופת הבוקר ליד הקונסוליה האיטלקית בלב הבירה. "בעזרת ברכת האל הצליחו חיילי המדינה האסלאמית לפוצץ מכונית עמוסת חומרי נפץ", נכתב בהודעת הארגון. "לוחמי המוג'הידין ימשיכו לתקוף". ראש ממשלת מצרים: "אנחנו במלחמה נגד הטרור"

זירת הפיצוץ בקהיר (רויטרס)

דאע"ש פותח חזית במצרים? אחרי מתקפת הטרור המשולבת בסיני, לקח הערב (שבת) הארגון הרצחני אחריות לפיצוץ מכונית התופת ליד הקונסוליה האיטלקית בלב קהיר הבוקר, שבו נהרג אדם אחד וכמה נוספים נפצעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בעזרת ברכת האל הצליחו חיילי המדינה האסלאמית לפוצץ מכונית שחנתה ליד הקונסוליה האיטלקית בקהיר ובה 450 ק"ג של חומרי נפץ", נכתב בהודעה שפורסמה בחשבון הטוויטר של הארגון.

בדאע"ש גם שלחו אזהרה למצרים כשהמליצו להם להתרחק מאתרים ביטחוניים במדינה: "הם מהווים מטרה לגיטימית לתקיפות לוחמי המוג'הידין".

מצרים: העולם צריך להתאחד נגד הטרור

"אנחנו במצב מלחמה", אמר בתגובה להצהרה ראש ממשלת מצרים איברהים מחלב. "על העולם להתאחד נגד הטרור"

בפיגוע הבוקר נהרג אד אחד ועוד שבעה בני אדם נפצעו, בהם שני שוטרים שאבטחו את הקונסוליה האיטלקית. גורם ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס" שהפיצוץ נגרם על ידי מכונית תופת.

סוכנות הידיעות המצרית MENA ציטטה מקור ביטחוני בכיר שאמר שחקירה ראשונית מעלה שפצצה הונחה מתחת למכונית ליד הקונסוליה ופוצצה מרחוק. עדי ראייה סיפרו כי נזק כבד נגרם לקונסוליה, ושאת הפיצוץ ניתן היה לשמוע בכמה שכונות מסביב.

דובר משרד הבריאות במצרים אמר כי טרם ידועה זהותו של האדם שנהרג. במקביל, שר החוץ האיטלקי פאולו ג'נטילוני אמר כי אין קורבנות איטלקיים בפיצוץ, והרגיע שמדינתו לא מאוימת. דיפלומט מערבי אמר שהוא מודע לפיצוץ מול הקונסוליה אבל לא יכול לאשר כי הבניין היה היעד.

נשיא מצרים סיסי (רויטרס)

המערב סומך על סיסי

עד כה, קיצונים אסלאמיים שהניחו מטענים וביצעו פיגועי התאבדות היו ממוקדים בכוחות הביטחון והפקידים המצריים. מאות חיילים ושוטרים נהרגו מאז הנשיא לשעבר מוחמד מורסי נפל מהשלטון בשנת 2013.

במצרים עדים לעלייה בפיגועים נגד מטרות תיירות, כמו למשל פיגוע ההתאבדות בסמוך למקדש העתיק בלוקסור בחודש שעבר. על פי רויטרס, התקפה על המערב יכולה לאותת הסלמה של אלימות מסוכנת במדינה.

הנשיא עבד אל-פתאח אל-סיסי אומר שהחמושים מהווים איום חמור למצרים. מדינות המערב מקוות שסיסי יכול לשמור על היציבות היחסית במדינה המאוכלסת ביותר בעולם הערבי.