הרוג ופצועים: פיצוץ בקונסוליה האיטלקית בלב קהיר

בעקבות הפיצוץ חלקים מחזית הבניין נהרסו. אדם אחד נהרג ועוד שבעה בני אדם נפצעו, ביניהם שני שוטרים שאבטחו את המבנה. ייתכן שמדובר במכונית תופת או מטען חבלה

הטרור שוב מכה בקהיר: פיצוץ עז נשמע הבוקר (שבת) מול הקונסוליה האיטלקית בלב קהיר. אדם אחד נהרג ועוד שבעה בני אדם נפצעו, בהם שני שוטרים שאבטחו את הקונסוליה. גורמי ביטחון במדינה העלו את החשש שקיצונים אסלאמיים פותחים חזית חדשה נגד זרים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורם ביטחוני אמר לסוכנות הידיעות "רויטרס" שהפיצוץ נגרם על ידי מכונית תופת. סוכנות הידיעות המצרית MENA ציטטה מקור ביטחוני בכיר שאמר שחקירה ראשונית מעלה שפצצה הונחה מתחת למכונית ליד הקונסוליה ופוצצה מרחוק.

אף אדם או ארגון לא לקחו אחריות על הפיצוץ, שאירע ב-06:30 בבוקר. עדי ראייה סיפרו כי נזק כבד נגרם לקונסוליה, ושאת הפיצוץ ניתן היה לשמוע בכמה שכונות מסביב.

אדם נהרג, נוספים נפצעו (רויטרס)

דובר משרד הבריאות במצרים אמר כי טרם ידועה זהותו של האדם שנהרג. במקביל, שר החוץ האיטלקי פאולו ג'נטילוני אמר כי אין קורבנות איטלקיים בפיצוץ, והרגיע שמדינתו לא מאוימת. דיפלומט מערבי אמר שהוא מודע לפיצוץ מול הקונסוליה אבל לא יכול לאשר כי הבניין היה היעד.

המערב סומך על סיסי

עד כה, קיצונים אסלאמיים שהניחו מטענים וביצעו פיגועי התאבדות היו ממוקדים בכוחות הביטחון והפקידים המצריים. מאות חיילים ושוטרים נהרגו מאז הנשיא לשעבר מוחמד מורסי נפל מהשלטון בשנת 2013.

אדם נהרג, נוספים נפצעו (רויטרס)

במצרים עדים לעלייה בפיגועים נגד מטרות תיירות, כמו למשל פיגוע ההתאבדות בסמוך למקדש העתיק בלוקסור בחודש שעבר. על פי רויטרס, התקפה על המערב יכולה לאותת הסלמה של אלימות מסוכנת במדינה.

הנשיא עבד אל-פתאח אל-סיסי אומר שהחמושים מהווים איום חמור למצרים. מדינות המערב מקוות שסיסי יכול לשמור על היציבות היחסית במדינה המאוכלסת ביותר בעולם הערבי.