נסראללה: אירן היא התקווה היחידה של פלסטין

העולם השיעי ציין היום את "יום אל קודס" בשורת עצרות באירן, סוריה, עירק ורצועת עזה. מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם בטקס שנערך בבירות, תקף את מדינות ערב המתונות ושיבח את אירן. "אירן היא המדינה היחידה שמהווה איום על ישראל", אמר. "המשטרים הערבים מכרו את פלסטין"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נשא הערב (שישי) נאום לרגל "יום אל-קודס" שמצוין ברחבי העולם השיעי. "ישנה מדינה אחת ויחידה שמהווה איום על ישראל והיא אירן", אמר נסראללה בנאום שהוקרן בפני אלפים בטקס מיוחד ברובע הדחייה בבירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישראל סבורה שתנועות ההתנגדות לא מהוות איום קיומי עליה אלא איום אסטרטגי בלבד", הוסיף נסראללה. "ישראל יודעת שאירן היא האיום הקיומי על הישות הציונית ולכן היא מנסה להסית את כל העולם נגדה".

בדבריו תקף נסראללה בחריפות מדינות ערביות כמו מצרים וסעודיה והאשים אותן בשיתוף פעולה עם ישראל. "מדוע ישראל לא חוששת מסעודיה וממדינות אחרות? משום שהמשטרים הערבים מכרו את פלסטין", אמר. "אף אחד לא יכול להיות בעד פלסטין אבל נגד אירן או נגד אירן ובעד פלסטין, משום שאירן היא התקווה היחידה שנותרה לשחרור פלסטין".

מפגן שנאה המוני בטהרן (סוכנות הידיעות האירנית)

בהתייחסו לשיחות הגרעין המתנהלות בווינה אמר נסראללה: "גם אם אירן תקבל את כל מה שהיא רוצה ואפילו דברים שלא חלמה עליהם בנושא הגרעין, אבל התנאי יהיה שתכיר בקיומה של מדינת ישראל - היא לא תסכים לשום סעיף כזה כי הדבר יהווה סטייה מהדת שלה".

לא רק בלבנון ציינו היום את יום ירושלים העולמי. מאות אלפי אירנים יצאו הבוקר לרחובות טהרן להבעת סולידריות עם המאבק לשחרור ירושלים. המפגינים שרפו דגלים וקראו "מוות לישראל, מוות לאמריקה". הפגנות דומות התרחשו גם בדמשק בסוריה, בעירק ובעזה.