חמאס מציג: "דסקית" של אורון שאול

במהלך ציון יום השנה למבצע צוק איתן, פעילי חמאס ערכו מצעד ובו הציגו שתי רקטות חדשות כביכול וטנק מקרטון. על המיצגים נתלתה "דסקית" שנטען כי שייכת ללוחם גולני אורון שאול ז"ל, שגופתו עדיין מוחזקת ברצועה

לרגל יום השנה למבצע "צוק איתן", ערכה אמש (חמישי) הזרוע הצבאית של ארגון חמאס מצעד ברצועת עזה. במהלך המצעד הוצגה לכאורה הדסקית של לוחם חטיבת גולני, סמ"ר אורון שאול ז"ל, שנהרג בתקרית הנגמ"ש בסג'עייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במצעד הוצגו שתי רקטות חדשות ומיצג של טנק מקרטון ועליו אגרוף שמחזיק את הדסקית של סמ"ר שאול,  שגופתו עדיין מוחזקת בעזה. לצדה הוצגו גם שתי דסקיות נוספות ועליהן סימני שאלה.

מוקדם יותר אתמול טען ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, כי ישראל העבירה מסרים שעל פיהם היא ביקשה מארגון הטרור להעביר לה שתי גופות שעדיין מוחזקות בידיו עוד ממבצע צוק איתן.

ביום שבת, על רקע המתיחות בגזרת הדרום וירי הרקטות מהרצועה וגם מסיני, אמר מנהיג חמאס בעזה איסמעיל הנייה כי ישראל "לא תצא למלחמה נוספת בעזה". בנאום לרגל חג הרמדאן טען הנייה כי ישראל הודיעה לגורמים - שאת זהותם לא חשף - כי לא צפוי מבצע נוסף.

הנייה התייחס לראשונה גם למגעים להארכת הפסקת האש עם ישראל בתמורה לשיקום הרצועה. "ברמדאן הקודם נזרעו הזרעים ואילו ברמדאן השנה יהיה הקציר. בקרוב ירווח וייטב לתושבי עזה", אמר.

בנוגע להפשרה ביחסים בין חמאס למצרים סיפר הנייה כי שלטונות מצרים תרמו לשיפור המצב ההומניטרי בעזה וכי המגעים נמשכים.