מצא את ההבדלים: עזה ב"צוק איתן" - והיום

תיעוד של שכונת סג'עייה מהאוויר מראה כי בשנה האחרונה התקדמו באופן ניכר עבודות השיקום של רצועת עזה. יותר מחצי מהבתים שנפגעו בסג'עייה כבר שופצו, ועבודות השיקום נמשכות במרץ. אפילו קטאר שיבחה את ישראל בשבוע שעבר על התגייסותה לשיקום עזה. צפו בתמונות ה"לפני ואחרי"

רבים מתושבי עזה אומרים בחודשים האחרונים ששיקום הרצועה ובנייתה מחדש מאז מבצע "צוק איתן" מתנהלים בעצלתיים. מתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 ניתן לראות את השינוי שכבר חל ברחובות סג'עייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון מתעד את ההריסות שנראו בסג'עייה מיד אחרי מבצע "צוק איתן", ולעומתן את האזורים המשוקמים כפי שהם נראים שנה אחרי המבצע ברצועה. מבין 100 אלף בתים שנהרסו או נפגעו, 60 אלף כבר שופצו.

כ-600 משאיות נכנסות לרצועה מדי יום דרך מעבר כרם שלום, 1.3 מיליון טונות של מלט וברזל הוכנסו לרצועה על ידי מתאם הפעולות בשטחים בעזרת פיקוח האו"ם ותיווך הרשות הפלסטינית. נציג קטאר שביקר בעזה בשבוע שעבר בירך על שיתוף הפעולה הישראלי והעיד על התגייסותה של ישראל לסיוע בשיקום הרצועה.

קטאר הבטיחה להקציב יותר ממיליארד דולר לשיקום הרצועה, ועד עכשיו היא כבר העבירה 200 מיליון דולרים. בעזרתה נבנו עד עתה יותר מאלף יחידות דיור בעזה, 360 מהן מיועדות לאסירים משוחררים.