תא הטרור בירדן: ישראל על הכוונת?

לאחר שהבוקר דווח על סיכול פיגועים בחסות אירן בשטח הממלכה, מתברר כי לפני כמה ימים הודח מתפקידו פקיד ירדני שביקר בטהרן וקרא להקמת התארגנות טרור נגד ישראל בדרום המדינה. בעמוד הפייסבוק שלו כתב הפקיד כי החליט להפוך לשיעי ולפעול נגד "האויב הציוני"

ישראל על הכוונת? מעבר הגבול בגשר אלנבי (רויטרס)

בירדן דווח הבוקר (שני) כי לאחרונה נעצר בצפון המדינה אזרח עירקי בעל אזרחות נורווגית, כשברשותו נתפסו 45 קילוגרמים של חומר נפץ רב עוצמה, שהוחבא בכפר במחוז ג'רש. על פי החשד, האיש תכנן לבצע פיגועים בממלכה ופעל בשליחות ארגון "גיס ירושלים" של משמרות המהפכה האירניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, ייתכן והאיש הופעל על ידי הזרוע הצבאית של משמרות המהפכה בחו"ל. בירדן טוענים כי מדובר בפרשיית הטרור החמורה ביותר מזה עשור, נוכח כמות חומרי הנפץ שנתפסו ואיכותם. היום אמור להתחיל משפטו של החשוד.

בדיווח לא נמסר מתי בדיוק נחשפה הפרשה, אבל העיתון "אלקודס אל ערבי" טוען כי עיתוי הפרסום אינו מקרי ונוגע לשיקולים פוליטיים של ירדן בנוגע לאירן. בחודשים האחרונים דווקא ידעו יחסי עמאן וטהרן התחממות, ששיאה בביקור של שר החוץ הירדני נאסר ג׳ודה באירן.

ירח הדבש בין טהרן ועמאן הסתיים

על פי "אלקודס אל ערבי", קדמו לכך התפתחויות מבית שעשויות להסביר את מורת רוחה של הממלכה ממעורבות אירנית בענייניה הפנימיים - גם במישור הגלוי.

במסגרת הפתיחות החדשה, משלחת של אנשי רוח ופעילים פוליטיים ירדניים הנמנים על האופוזיציה לשלטון קיימה לפני כמה ימים ביקור בטהרן, שבמהלכו הוכרז על הקמת "הפורום העממי הירדני-אירני". השלטון בעמאן לא הביע התנגדות, אולם ייתכן שכעת הסתיים "ירח הדבש" הזה, ולא רק בשל החשיפה הבוקר של תא הטרור.

"אקים תא התנגדות נגד האויב הציוני"

אחד מאחד מחברי המשלחת לאירן, ג'יהאד אלמחיסן, המשמש יועץ במשרד לפיתוח מדיני וכן כותב בעיתונות הירדנית, החליט להפוך "שיעי" ולהקים התארגנות טרור נגד ישראל ביישוב אלטפילה בדרום הממלכה.

על פי אתר ערוץ החדשות האירני "אלעאלם", כתב אלמחיסן בעמוד הפייסבוק שלו: "החלטתי להפוך לשיעי ולייסד תא התנגדות בדרום ירדן נגד האויב הציוני, שכן המשטר שבראשו המלך וחבורת המושחתים שלו עבר כל גבול ואיננו יודעים להיכן לוקח את ירדן".

בעקבות דבריו החריפים קיבל אלמחיסן מכתב פיטורים בו נאמר כי הוא מנוע מלכתוב בעיתון, וכן הוא פוטר ממשרד הפיתוח.