דאע"ש מציג: הוצאה להורג בתדמור

ב"מדינה האסלאמית" לא עוצרים: ארגון הטרור הרצחני פרסם סרטון זוועה נוסף שבו נראית הוצאתם להורג של 26 חיילים מצבא אסד באמפיתיאטרון בעיר העתיקה

הוצאה המונית להורג בתדמור

ארגון "המדינה האסלאמית" פרסם אתמול (שבת) סרטון זוועה נוסף ובו נראית הוצאה המונית להורג של 25 חיילים מצבא אסד בעיר העתיקה תדמור. בתיעוד הקשה נראים החיילים כשהם כורעים על ברכיהם ולאחר מכן נורים בראשם לעיני קהל צופים. בארגון העבירו מסר למנהיגי העולם הערבי: "אנו יכולים להגיע לכל מקום שבו חשבתם שאתם מוגנים מפנינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תדמור (Palmyra) היא עיר קדומה שבה עתיקות רבות ופריטים ארכיטקטוניים שהשתמרו עד לימינו. בשנת 1980 היא הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. במהלך מלחמת האזרחים שמתחוללת בסוריה וגובה קורבנות מדי יום, נפגעה העיר יחד עם העתיקות שבה כתוצאה מהקרבות הקשים.

כורעים ברך

בשבוע שעבר דיווחו ארגוני זכויות אדם בסוריה כי דאע"ש ערף את ראשיהן של שתי נשים בסוריה שהואשמו ב"כישוף". מדובר בפעם הראשונה שבה הארגון הרצחני משתמש בשיטה האכזרית כדי להוציא להורג נשים.

על פי הדיווחים, הנשים הוצאו להורג יחד עם בני זוגן. "ארגון המדינה האסלאמית הוציא להורג שתי נשים בעריפת ראשיהן במחוז דיר א-זור", נכתב בהודעת ראש ארגון זכויות האדם רמי עבד אל-רחמן. "זאת הפעם הראשונה שאנו עדים לרצח של נשים על ידי דאע"ש באופן הזה".

בדאע"ש כבר הספיקו לזעזע את העולם בשלל סרטוני הוצאה להורג במגוון שיטות אכזריות. הנשים שנרצחו הן לא הראשונות שהומתו בעקבות חוקי השריעה הקיצוניים, כשבעבר דווח על נשים שנסקלו למוות בעקבות טענות לניאוף. בארגוני זכויות האדם טוענים שדאע"ש הוציא להורג יותר מ -3,000 בני אדם בסוריה במהלך השנה האחרונה, מאז ההכרזה על הקמת החליפות האסלאמית בסוריה ובעיראק. 1,800 מההרוגים היו אזרחים ובהם, על פי הדיווחים, 74 ילדים.