לאחר המתקפה: א-סיסי ביקר בסיני

לראשונה מאז נבחר לנשיאות מצרים עלה עבד אל-פתח א-סיסי על מדים וערך ביקור במעוזי הצבא בצפון סיני. הנשיא המצרי חיזק את ידי החיילים לאחר מתקפת הטרור שאירעה בחצי האי השבוע, והתרשם מהשלל שנלקח מאנשי דאע"ש

נשיא מצרים עבד אל-פתח א-סיסי ביקר הבוקר (שבת) את כוחות הצבא והמשטרה בצפון סיני - כך מדווחים כלי תקשורת במדינה. על פי הדיווחים, א-סיסי נפגש עם חיילים המוצבים באזור ונאבקים בארגוני הטרור בחצי האי, על רקע המתקפה שגבתה את חייהם של לפחות 64 חיילים ושוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות שפורסמו במצרים ניתן לראות כי הנשיא הגיע למטה של פיקוד צפון סיני באל-עריש. הוא ביקר בחמ"ל שממנו מנהלים את הלחימה במחבלים והוצג לו גם נשק שנתפס בידי אנשי דאע"ש.

"צבא מצרים מבצע תפקיד אדיר ועל דפי ההיסטוריה ייכתב רבות על מעשי גיבורי הצבא", אמר א-סיסי לחיילים המוצבים במקום. "באתי הנה כדי להצדיע לגיבורי הצבא - אות להערכתי כלפיהם. אין גבול לאמון העם בצבאו".

הנשיא גם התייחס לאובדן הכבד שספגה ארצו בעקבות מתקפת הטרור הקטלנית. "אני מצדיע לכל משפחה ואם במצרים שנתנו למענה חלל או פצוע", הוא הבהיר. "גם עכשיו נמצאות גופות של מחבלים שנהרגו במהלך פעולת הטרור האחרונה, והן נקברות".

"אין גבול לאמון". א-סיסי והחיילים (חדשות 2)

מתקפת הטרור המשולבת אירעה ביום רביעי האחרון, אז חמושים שככל הנראה משתייכים לארגון המדינה האסלאמית תקפו מחסומים של הצבא באזור שייח זווייד בצפון סיני. המתקפה כללה פיצוץ מכונית תופת וירי טילים. ארגון דאע"ש נטל אחריות למתקפה.