תיעוד ראשון: כך תקף דאע"ש בסיני

יומים לאחר מתקפת הטרור הנרחבת בסיני, ושעות לאחר הירי מסיני לעבר ישראל, ארגון הטרור דאע"ש שואף להוכיח את הנזק הרב שגרם לצבא המצרים. הארגון פרסם תמונות מהמתקפה על מבני הצבא, וטוען להפלת מסוקים והריגת עשרות מצרים

הקרב על חצי האי סיני: יומיים לאחר מתקפת הטרור הנרחבת של דאע"ש נגד צבא מצרים, בה נהרגו עשרות, מפרסם הערב (שישי) הארגון תמונות מהמתקפה. עד כה כמעט ולא פורסמו תצלומים או סרטונים מרצף הפיגועים, והמצרים טענו כי מניין המפגעים נמוך בהרבה. על מנת להפריך את טענות המצרים - ואולי לנצח בקרב על התודעה - דאע"ש שואף להוכיח ש"הנזק גדול בהרבה מכפי שהם טוענים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות הסטילס שנערכו לידי סרטון מופיעות גופות רבות של חיילים מצרים שנהרגו במתקפה, בה נפגעו יותר מ-20 עמדות. התמונות שצילם ארגון הטרור מעידות על שיגור טילי נ"ט לעבר המצרים, והם אף טוענים שהצליחו לפגוע בשני מסוקי אפאצ'י  - ומציגים חלקים שלהם בסוף הסרטון.

כמו כן התברר הערב כי למצרים הייתה התרעה לאפשרות על התקפה מסיבית של ארגון דאע"ש: המצרים לא הצליחו לתרגם את ההתרעה הזאת מודיעינית לתוכנית מבצעית. על פי ההערכות, הצבא המצרי חזק מספיק כדי להדוף את דאע"ש.

ארגון הטרור אמנם מזהה חולשה ומעריך שלמצרים ייגרם נזק משמעותי, ולכן הם החלו לשנע כוחות רבים בציר החוף בסיני לכיוון רפיח - מיקום שעלול לאיים גם על ישראל. על פי ההערכות המודיעיניות, לדאע"ש יש בחצי האי סיני מפקד צבאי, מפקד משנה וארסנל נשק נרחב.

לוחמי הארגון הגיעו על גבי טנדרים ממספר ריכוזים של שבטים בדואים בסביבה. מיד לאחר מכן הם ניסו להגיע עם כוח גדול יותר ולהשתלט על העיירה שייח זוייד. המצרים התעשתו מהר וספגו אבדות - אמנם ככל הנראה לא במספרים שדווח תחילה - והצליחו להדוף . המצרים מתעשתים, מצליחים להדוף אותם   ומצליחים להשתלט עליהם.