בכיר בדאע"ש חוסל מהאוויר בסוריה

אחד מבכירי דאע"ש, שאחיו היה מעורב במתקפת הטרור בבנגזי ב-2012, נהרג בתקיפה אמריקנית מהאוויר - כך נמסר מהפנטגון. בארה"ב מקווים שחיסולו יקשה על העברת לוחמים לסוריה ועל גיוס הכספים לארגון הטרור

ארכיון (רויטרס)

הישג לקואליציה בראשות ארה"ב: הצבא האמריקני הודיע הערב (חמישי) על חיסולו של אחד מבכירי המפקדים בדאע"ש לפני שבועיים. טאריק בין טהר אל-עווני אל-חארזי , אחד המנהיגים הבולטים של ארגון הטרור בסוריה, נהרג במתקפה אווירית שבוצעה בסוריה - כך נמסר מהפנטגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארה"ב טענו כי הבכיר היה מהאחראים על גיוס כסף, השגת נשק והובלת לוחמים לאזורי הלחימה של ארגון הטרור בסוריה. בפנטגון חגגו את ההישג וציינו כי אחיו של אל-חארזי היה מהמעורבים בפיגוע בשגרירות ארה"ב בלוב ב-2012. האח חוסל בעירק יום קודם לכן.

"מותו יפגע ביכולת של דאע"ש לצרף לוחמים נוספים בסוריה בעירק", אמר קפטן ג'ף דייויס מדוברות הפנטגון. לדבריו, אחד מתפקידו של אל-חארזי הייתה העברת אנשים וציוד בגבול בין סוריה לעירק.

שיבח את הלחימה בעירק. ביידן (רויטרס)

"כבכיר בארגון המדינה האסלאמית, הוא פעל לגייס כספים לשינוע לוחמים לחזית, וגם להעביר נשק וציוד מלוב", הוסיף דיוויס. "בכוונתנו למנוע את צירוף הלוחמים מאזור אירופה לשורות הארגון".

בתוך כך, סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן שוחח עם ראש ממשלת עירק היידר אל-עבאדי בנוגע ללחימה בדאע"ש - והביע תמיכה בחימוש לוחמים שבטיים. "סגן הנשיא החמיא להישגים האחרונים של לוחמים אלו בשדה הקרב ולתרומות של יועצי צבא ארה"ב למערכה", נמסר מהבית הלבן.