מצרים: "נמשיך במבצע עד שננקה את כל האזור מטרוריסטים"

בתגובה למתקפת הטרור, הפציצו מטוסי קרב של צבא מצרים הלילה והבוקר יעדים של ארגון "אנסאר בית אל-מקדס", זרוע דאע"ש בסיני. הטלוויזיה המצרית הציגה תמונות של עשרות גופות שמראות כי המחבלים לבשו מדי צבא. האחים המוסלמים, שכמה מאנשיהם חוסלו בקהיר, קוראים למרד: "הנשיא א-סיסי קצב"

גופות לוחמי בית אל מקדס בצפון סיני (הטלווזייה המצרית)

"לא נפסיק את המבצע עד שננקה את כל האזור מתאי הטרור". אחרי המתקפה המשולבת בצפון סיני אתמול, בה נהרגו עשרות חיילים ושוטרים מצרים, תקף חיל האוויר המצרי הלילה והבוקר (חמישי) מטרות של ארגון "אנסאר בית אל-מקדס" (זרוע דאע"ש בסיני) והרג לפחות 20 חמושים. בקהיר מבהירים: "השגנו שליטה מלאה על אזור צפון סיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקיפות האוויריות בוצעו באזור שבין שייח זוויד לרפיח המצרית, בצפון מזרח חצי האי, ועל פי הדיווחים במצרים כמה מבכירי הארגון חוסלו.

הטלוויזיה המצרית שידרה תמונות של עשרות גופות של פעילי הטרור, שבהן רואים כי הם לבושים במדי צבא. "המצב נמצא בשליטה מוחלטת של הצבא", אמר מוחמד סמיר, דובר הצבא. "הרגנו קרוב ל-100 מחבלים, הכל תחת שליטה של הכוחות בשטח".

הנשקים שנתפסו בידי הטרוריסטים (הטלוויזיה המצרית)

תקיפות הצבא המצרי בצפון סיני מגיעות לאחר שאמש חוסלו תשעה פעילי "האחים המוסלמים" ובהם בכיר בתנועה בפשיטה משטרתית על דירה במערב קהיר.

בתגובה לחיסולים ולמבצע בסיני קראו האחים המוסלמים לפתוח במרד נגד הנשיא עבד אל-פתח א-סיסי, שאותו כינו "הקצב", ולהחזיר את השלטון במצרים לידיהם. בתנועה האשימו: "מנהיגינו נרצחו בדם קר".

האירועים האחרונים מעוררים דאגה רבה בקרב אזרחי המדינה שחוששים מגל אלימות ושפיכות דמים. "אחרי המתקפות בתוניסיה, בכוויית ובצרפת, חשבתי שאנחנו כבר רחוקים מהמציאות הזו", אמר הבוקר עבדלרחמאן איסא, מהנדס מקהיר. "אני חושש שהמצב יתדרדר, אני לא יודע איך הדברים יתקדמו מכאן".