אחרי המתקפה: צבא מצרים במסע נקם

הטלוויזיה המצרית מפרסמת תמונות זוועה משורה של חיסולים של מנהיגי האחים המוסלמים - בתגובה למתקפת הטרור בסיני. בארגון הקיצוני טוענים: "רוצחים אותנו בדם קר". החשש: הפעולה עלולה להוציא המונים לרחובות

הפיגוע של דאע"ש בסיני (רויטרס)

השלטונות במצרים מסירים את הכפפות בתגובה למתקפת הטרור של דאע"ש בחצי האי סיני: כלי התקשורת הרשמיים במדינה מדווחים שמנגנוני הביטחון המצרים חיסלו אמש (רביעי) בקהיר מספר בכירים בתנועת האחים המוסלמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטלוויזיה הממלכתית המצרית פרסמה תמונות זוועה משורת החיסולים וגורמים במדינה הביעו חשש כי הפעולה הפומבית עשויה להוציא המוני תומכים של האחים המוסלמים לרחובות ולהצית עימותים אלימים בכל רחבי מצרים.

"החליטו לרצוח אותנו בדם קר", אמרו אמש גורמים באחים המוסלמים. על פי הדיווח, 11 בני אדם חוסלו בדירת מסתור שבה שהו בשכונת אוקטובר בקהיר. בין ההרוגים גם עבד אל-פתח עטיה, המבוקש בשל שורת פיגועי תופת. בהודעה שפרסם משרד הפנים בקהיר נמסר כי ההרוגים תכננו להוציא לפועל פיגוע גדול ב-30 ביולי - יום השנה להדחת הנשיא מוחמד מורסי.

(רויטרס)

ישראל תאשר הכנסת כוח מצרי לסיני 

בצה"ל עוקבים בדריכות אחר חילופי האש הסמוכים לגבול עם ישראל, וכבר הוחלט כי כל בקשה מצרית לתגבור כוחות בחצי האי סיני תאושר. הנוכחות הצבאית המצרית בסיני מוגבלת במסגרת הסכמי השלום בין מצרים לישראל, אך בתקופה האחרונה אישרה ישראל כל בקשה מצרית לתוספת כוחות שמטרתם להילחם באנשי המדינה האסלאמית.

בתגובה למתקפת הטרור הנרחבת והקטלנית ביותר שידע עד כה אזור צפון סיני, הוחלט בישראל לסגור את המעברים לסיני. באזורים הסמוכים לגבול הוכרז על דריכות ועל כוננות, אבל לעת עתה מתרכזת התגובה הישראלית בעיקר במעקב אחר המתרחש ובניסיון לתת מענה לבקשות של מצרים.

מוקדם יותר אתמול ביקר ראש הממשלה נתניהו את החיילת לירון ישראל שנפצעה בפיגוע דקירה והתייחס גם למצב בחצי האי סיני. "אנחנו שותפים עם מצרים ומדינות רבות אחרות במזרח התיכון ובעולם למאבק נגד הטרור האסלאמי הקיצוני".

מתקפת הטרור בסיני (youm7)

שר הביטחון הצטרף אף הוא לדבריו של נתניהו ואף שלח תנחומים לעם המצרי. "הטרור שוטף את המזרח התיכון", אמר יעלון. "תפקידנו, יחד עם המדינות האחרות שמתמודדות עם טרור, לשתף פעולה, לפעול ולא לאפשר לו להרים ראש".