עשרות הרוגים במתקפת טרור בסיני, דאע"ש נטל אחריות

לפי דיווחים במצרים, כ-70 חמושים תקפו כמה מחסומים של הצבא באזור שייח זווייד. לפחות 64 חיילים ושוטרים נהרגו במתקפה שכללה פיצוץ משאית תופת וירי טילים. כמה חיילים נלקחו בשבי, כשהקרבות עם החמושים נמשכים

עשן מיתמר באזור שבו תקפו החמושים

לפחות 64 חיילים ושוטרים מצרים נהרגו ועוד עשרות נפצעו הבוקר (רביעי) במתקפת טרור משולבת של עשרות חמושים על כמה מחסומים של הצבא באזור שייח זווייד בצפון סיני, שכללה פיצוץ מכונית תופת וירי טילים. הקרבות בין הצבא לחמושים באזור נמשכים. ארגון דאע"ש נטל אחריות למתקפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתר העיתון אל אהרם מדווח כי חמישה מחסומים הותקפו בידי כ-70 חמושים וכי נהרגו גם אזרחים. הקרבות באזור נמשכים, כשחלק מהדיווחים מדברים על חיילים שנחטפו בידי החמושים יחד עם כלי רכב משוריינים. המתקפה החלה סמוך לשעה 9:30 כשירי כבד וסדרה של פיצוצים נשמעו באזור שייח זווייד. לפי חלק מהדיווחים מסוק אפאצ'י של צבא מצרים נפגע מטיל שירו לעברו החמושים.

זירת החיסול (רויטרס)

בעקבות מתקפת הטרור במצרים הוחלט בישראל לסגור את מעבר כרם שלום, מחשש שמחבלים ינסו לבצע פיגוע גם שם. כל המשאיות והעובדים פונו מהמעבר.

לקיחת האחריות של דאע"ש היא המשך ישיר לאיומים שהשמיעו אנשי המדינה האסלאמית בתקופה האחרונה כלפי מצרים. פעילי הארגון הרצחני הפצירו בתומכיהם לפתוח חזית חדשה במסגרת מה שזכה לכינוי "התקוממות האסלאם במדינה הערבית המאוכלסת ביותר בעולם", ולתקוף את השופטים במצרים. במהלך חודש מאי נורו למוות שלושה שופטים סמוך לאל-עריש בסיני.

התובע הכללי חוסל בפיצוץ מכונית תופת

מתקפת הטרור הבוקר מגיעה יומיים אחרי חיסולו של התובע הכללי במצרים, הישאם ברכאת, שנפצע אנושות בפיצוץ מכונית תופת שהופעלה בזמן ששיירתו נסעה ברחובות קהיר ומאוחר יותר מת מפצעיו. בתקשורת המצרית דווח כי הוא נפצע כשמכונית תופת הופעלה בשכונת "מיסר אל-ג'דידה" אחרי שעזב את ביתו לכיוון משרדו.

ארגון המכנה את עצמו "תנועת ההתנגדות העממית" נטל אחריות לפיגוע ואף פרסם הודעה בעמוד הפייסבוק שלו, אולם במצרים סבורים שתנועת האחים המוסלמים או זרוע של דאע"ש אחראים לחיסול.

שופטים ובכירים במערכת המשפט הפכו לאחרונה למטרות עבור פעילי הארגונים האסלאמיים הקיצונים במיוחד אחרי משפטו של הנשיא לשעבר מורסי, שנידון למוות בתחילת החודש, ואנשי האחים המוסלמים שנשלחו לשנות מאסר ממושכות על חלקם בהפגנות להפלת מובראק.