לראשונה: דאע"ש ערף ראשיהן של נשים

ארגון הטרור הרצחני כבר הוציא להורג בעבר נשים בסקילה, אבל השבוע הוא השתמש בפעם הראשונה בשיטה האכזרית שהייתה שמורה רק לגברים, כשערף ראשי שתי נשים בסוריה. על פי הדיווחים, השתיים הוצאו להורג יחד עם בני זוגן באשמת "כישוף"

דאע"ש שוברים שיאי אכזריות

דאע"ש ערף את ראשיהן של שתי נשים בסוריה שהואשמו ב"כישוף" - כך מדווחים ארגוני זכויות אדם הפועלים במדינה, שאומרים כי זאת הפעם הראשונה שבה הארגון הרצחני משתמש בשיטה האכזרית כדי להוציא להורג נשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווחים, הנשים הוצאו להורג אתמול ושלשום - יחד עם בני זוגן, לאחר שהואשמו בכישוף. "ארגון המדינה האסלאמית הוציא להורג שתי נשים בעריפת ראשיהן במחוז דיר א-זור", נכתב בהודעת ראש ארגון זכויות האדם רמי עבד אל-רחמן. "זאת הפעם הראשונה שאנו עדים לרצח של נשים על ידי דאע"ש באופן הזה".

בדאע"ש כבר הספיקו לזעזע את העולם בשלל סרטוני הוצאה להורג במגוון שיטות אכזריות. הנשים שנרצחו הן לא הראשונות שהומתו בעקבות חוקי השריעה הקיצוניים, כשבעבר דווח על נשים שנסקלו למוות בעקבות טענות לניאוף.

בארגוני זכויות האדם טוענים שדאע"ש הוציא להורג יותר מ -3,000 בני אדם בסוריה במהלך השנה האחרונה, מאז ההכרזה על הקמת החליפות האסלאמית בסוריה ובעיראק. 1,800 מההרוגים היו אזרחים ובהם, על פי הדיווחים, 74 ילדים.