התובע הכללי המצרי חוסל בהתנקשות

הישאם ברכאת המכהן בתפקיד התובע הכללי במדינה חוסל ברחובות קהיר כשעשה את דרכו מביתו למשרד המשפטים בעיר. החיסול של ברכאת מגיע אחרי שבכירי האחים המוסלמים נשלחו לעונשי מוות או עונשי מאסר. לאחרונה קראה הזרוע המצרית של דאעש לפעיליה לפתוח חזית מול מערכת המשפט

התובע הכללי במצרים מת היום (שני) אחרי שנפצע אנושות מפיצוץ מכונית תופת שהופעלה בזמן ששיירתו נסעה ברחובות הבירה קהיר, כך דיווחה סוכנות הידיעות המצרית "מנה". בתקרית נפצעו גם שני מאבטחיו של התובע, הישאם ברכאת ושני אזרחים שהיו בקרבת מקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ברכאת מת בבית החולים לאחר שהרופאים נאבקו על חייו במשך שעות. הבוקר דווח בתקשורת המצרית כי הוא נפצע כשמכונית תופת הופעלה בשכונת "מיסר אל-ג'דידה" אחרי שעזב את ביתו לכיוון משרדו.

ארגון המכנה את עצמו "תנועת ההתנגדות העממית" נטל אחריות לאירוע ואף פרסם הודעה בעמוד הפייסבוק שלו, אולם במצרים סבורים שתנועת האחים המוסלמים או זרוע דאעש אחראיות לחיסול. שופטים ובכירים במערכת המשפט הפכו לאחרונה למטרות עבור פעילי הארגונים האסלאמיים הקיצונים במיוחד אחרי משפטו של הנשיא לשעבר מורסי שנידון למוות בתחילת החודש ואנשי האחים המוסלמים שנשלחו לשנות מאסר ממושכות על חלקם בהפגנות להפלת מובראק.

הישאם ברכאת

בחודש שעבר, אנשי המדינה האסלאמית הפצירו בתומכיהם לפתוח חזית חדשה במסגרת מה שזכה לכינוי "התקוממות האסלאם במדינה הערבית המאוכלסת ביותר בעולם", ולתקוף את השופטים במדינה. במהלך חודש מאי נורו למוות שלושה שופטים סמוך לאל-עריש.