הגיבורים של תוניסיה חושפים: כך חוסל המחבל

יומיים לאחר הטבח בחוף הים בתוניסיה, המדינה מחפשת נחמה: בכלי התקשורת המקומיים מציינים את גבורתם של השוטר שהצליח לחסל את המחבל והפועל שהשליך לעברו לבנים והביא לפציעתו. "אני עדיין מתקשה לישון מאז", סיפר השוטר שלחץ על ההדק

המחבל על חוף הים (SKY NEWS)

תוניסיה התעוררה הבוקר (ראשון) לעצרות זיכרון לזכר 39 קורבנות פיגוע הטרור האכזרי שאירע ביום שישי בחוף סוסה. הממשל המקומי כבר הכריז על סגירת מסגדים של גורמים קיצוניים ובמדינה מחפשים שביב של תקווה - בדמות הגיבורים שחיסלו את המחבל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד מהם, שוטר תוניסאי, שיחזר בפני כלי התקשורת בארצו כיצד ירה שני קליעים לעבר המחבל שטבח בעשרות התיירים בעיירת הנופש. השוטר, שביקש שלא לחשוף את שמו, סיפר על הרגעים הדרמטים שבהם התעמת עם סיפ א-דין א-רזאגי בן ה-23.

"ראיתי את המחבל בשעה שהתפלל בכביש צדדי, ראיתי את רובה הקלצ'ניקוב שהחזיק לצד גופו", אמר השוטר, שסיפורו זוכה לסיקור נרחב במדינה שמלקקת את הפצעים לאחר פיגוע הדמים. "מאז אותו רגע לא הצלחתי להירדם".

גיבור נוסף נחשף על ידי ערוץ 4 הבריטי: פועל תוניסאי בשם מונסף מיאל, שצפה במסע הירי מגג בניין הממוקם סמוך לחוף הים. למרות הסכנה שנשקפה לחייו, החליט להשליך לבנים לעבר המחבל - דבר שהצליח לגרום להפלתו על הקרקע. "עשיתי את מה שהיה עליי לעשות כתוניסאי ומוסלמי", סיפר פועל הבניין בן ה-56. הוא תיאר כיצד תוך דקות לאחר שפצע את המחבל, הגיעו למקום השוטרים שחיסלו אותו.

המחבל, ימים לפני הטבח (אתרי ג'יהאד)

שר הפנים של תוניסיה חשף כי למחבל לא היה עבר פלילי, אך שהיה מוכר לרשויות כאדם קיצוני, חבר בארגון בשם "הנוער האסלאמי". לדבריו, הוא נהג לבקר במסגד שמוכר בהטפות קיצוניות ואף נעצר בעבר בגין עישון קנאביס, אך שוחרר. כבר אתמול פרסם ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) תמונה של המחבל ולצידו שני רובים. הם העניקו לו את השם "ג'יהאדי אבו יחיא אל קאיראווני" - חייל הח'ליפה.

דודו מוחמד, מספר עליו דברים אחרים לגמרי: "הוא היה ילד רגיל, הוא רקד ברייקדנס ואהב כדורגל, הוא ציפה לחיים שמחים וארוכים". עברו של המחבל מדליק נורות אדומות רבות ברחבי המדינה, שנאלצת להתמודד כעת עם גל העזיבות של האזרחים הזרים משטחה ומהתחושות הקשות בקרב התושבים המקומיים.