רגע לפני הפיגוע: המחבל צולם מטייל על החוף

זמן קצר לפני שפתח וירה למוות בעשרות תיירים על חוף הים בתוניסיה, תועד המחבל סיפ א-דין א-רזאגי כשהוא צועד על החול, רובה בידיו ומאחוריו קבוצה של תיירים אחוזי אימה. "הוא יצא מהמים רגוע לחלוטין ואז החל לירות לכל עבר", סיפרו עדי ראייה

נראה רגוע שרובה בידו (sky news)

תמונות חדשות שמפרסמת הערב (שבת) רשת "סקיי ניוז" הבריטית חושפות את המחבל סיפ א-דין א-רזאגי , רגעים ספורים לפני שפתח במתקפה הקטלנית שגבתה את חייהם של 39 אנשים, על החוף בתוניסיה. בתמונות נראה א-רזאגי  רגוע כשהוא על חוף הים, בידיו רובה קלצ'ניקוב ששימש אותו בעת הירי, ומאחוריו קבל המתרחצים שמסתכל עליו באימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תיירים שהיו בזירה בעת המתקפה תיארו כיצד קבוצה של פועלי בנייה תוניסאים החלו לזרוק עליו שקי מלט ולבנים מגגות בניין סמוך כדי לנסות ולעצור את המתקפה. אחרים סיפרו שמקומיים פנו אליו בשאלה "למה אתה הורג את האנשים האלה?" אך נענו בהתעלמות מצידו.

"היורה החביא את הנשק שלו בתוך שמשייה", סיפר כתב רשת "סקיי ניוז" במקום. "הוא למעשה יצא מתוך המים, כשהוא רגוע מאד, כיוון את הרובה שלו והחל לירות באנשים", הוסיף.

אתר הנופש אחרי הטבח (רויטרס)


זירת הפיגוע בתוניסיה (רויטרס)


מעדויות של ניצולי הטבח עלה כי המחבל השתדל להתמזג בקהל ובחר את קורבנותיו, מרביתם תיירים זרים, בקפידה. "הוא צחק והתבדח ונראה כמו בחור נורמלי", סיפרה תיירת בריטית ששהתה בחוף בזמן הירי.

עובד במלון אימפריאל סיפר כי החמוש הגיע לחוף המלא בנופשים באמצעות סירת גומי. "הוא היה יחף ולבוש בבגדים קצרים, כאילו הוא תייר בעצמו שמתכונן לשחייה", סיפר. "הוא פשוט בחר במי לירות", סיפרה אחת מאורחות המקום. "לחלק מהאנשים הוא אמר 'תסתלקו מפה' ואז הוא בחר את התיירים".