דאע"ש איבד את אחיזתו בעיר קובאני

יומיים לאחר שאנשי המדינה האסלאמית רצחו כ-200 אזרחים בהשתלטות על העיר קובאני שבצפון סוריה, הצליחו אנשי המחתרת הכורדית להניס אותם – כך על פי כלי תקשורת וארגונים לזכויות אדם במדינה. "אנחנו עדיין מחפשים אחר לוחמים שאולי מסתתרים בשכונות, אך העיר שקטה עכשיו", אמר דובר המחתרת הכורדית

דאע"ש איבד את אחיזתו בעיר קובאני (רויטרס)

הישג למחתרת הכורדית בסוריה: יומיים אחרי המתקפה הרצחנית של דאע"ש על העיר קובאני, הסמוכה לגבול עם טורקיה, הצליחו הלוחמים הכורדים להניס את אנשי המדינה האסלאמית מהעיר - כך מדווחים כלי תקשורת וארגונים לזכויות אדם במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הצהריים דווח על פיצוץ עז שנשמע בעיר ועל עשן שמיתמר באזור. על פי הדיווח, הכורדים פוצצו מבנה בית ספר ששימש מפקדה של דאע"ש בעיר. "אנחנו עדיין מנהלים חיפושים בשכונות שבהם עלולים לוחמי דאע"ש להסתתר, אך העיר שקטה עכשיו", אמר דובר המחתרת הכורדית.

במתקפה של דאע"ש על קובאני, שהייתה מלווה בפיצוץ מכוניות תופת רבות, נהרגו על פי הערכות כ-200 אזרחים. ארגוני זכויות אדם בסוריה תיארו זאת כאחד ממעשי הטבח הקשים ביותר שביצע דאע"ש בסוריה עד כה.

בשנה שעברה הייתה העיר הצפונית במוקד המלחמה נגד דאע"ש. לאחר ארבעה חודשים שבהם החזיקו אנשי המדינה האסלאמית בעיר, הצליחו הכורדים לסלקם בסיוע מתקפות מהאוויר של ארצות הברית ומדינות הקואליציה.

במקביל מנהלים אנשי דאע"ש קרבות קשים נגד הכורדים וכן נגד הצבא הסורי באזור העיר חסכה שבצפון מזרח המדינה - סמוך לגבול עם עירק. הטלוויזיה הסורית דיווחה כי העיר נמצאת בידי אנשי אסד, אך ארגוני זכויות אדם דיווחו על קרבות עזים שניטשים באזור.