הטבח בתוניסיה: "המחבל התבדח ובחר במי לירות"

עדויות חדשות מהטבח בתוניסיה מעלות כי המחבל התמזג בקהל ובחר את קורבנותיו בקפידה: "לחלק מהאנשים הוא אמר להסתלק וכיוון על הבריטים והצרפתים". לפחות 39 בני אדם נרצחו בפיגוע, מרביתם תיירים

עדויות חדשות ממתקפת הטרור בתוניסיה: לפחות 39 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו אתמול לאחר שחמוש פתח באש לעבר נופשים בעיר סוסה שלחוף הים התיכון. ניצולי הטבח סיפרו היום (שבת) כי המחבל השתדל להתמזג בקהל ובחר את קורבנותיו בקפידה. "הוא צחק והתבדח ונראה כמו בחור נורמלי", סיפרה תיירת בריטית ששהתה בחוף בזמן הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עובד במלון אימפריאל סיפר כי החמוש הגיע לחוף המלא בנופשים באמצעות סירת גומי וניסה להתמזג בקהל. "הוא היה יחף ולבוש בבגדים קצרים, כאילו הוא תייר בעצמו שמתכונן לשחייה", סיפר. "הוא פשוט בחר במי לירות", סיפרה אחת מאורחות המקום. "לחלק מהאנשים הוא אמר 'תסתלקו מפה' ואז הוא בחר את התיירים".

"היינו בחוף ופתאום הגיח אדם שמחזיק בשמשייה", סיפרה דבי הורספול, צעירה בריטית. "לפתע הוא שמט את השמשייה, שלף את הנשק והחל לירות בכולם. הוא ירה ואנשים נפלו בזה אחר זה. ראיתי אנשים מתים סביבי".

(sky news)

עדי ראייה נוספים סיפרו כי תיירים מערבים היו מטרתו העיקרית של המחבל. לפחות שמונה בריטים, שלושה בלגים, אזרח גרמניה ואזרחית אירלנד נרצחו בפיגוע. בין ההרוגים גם מספר לא ידוע של אזרחים צרפתים. בצהריים אמר ראש ממשלת תוניסיה כי מרבית ההרוגים בפיגוע הם בריטים, אך לא נקב במספר מדויק, ולאחר מכן הזהיר ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון מפני האפשרות ש"רבים מההרוגים" הם בריטים.

דאע"ש נטל אחריות לפיגועים בתוניסיה ובכווית (שם נהרגו לפחות 27 בני אדם לאחר שמחבל מתאבד פוצץ את עצמו בתוך מסגד). ארגון הטרור טוען כי המחבל הוא סטודנט בשם אבו יחייה אל-קירוואני ואף פרסם את תמונתו, אך עדי ראייה לפיגוע אמרו כי אינם משוכנעים כי אכן מדובר ביורה.

אוליביה לית'לי, בת 24 ממנצ'סטר, סיפרה כי הייתה בחדר המלון כשהמחבל נכנס למקום. "שמענו קול של ירי, מישהו צעק 'רוצו' וכולם החלו לברוח לכל עבר", סיפרה. "הירי נשמע כל כך קרוב. הייתי בטלפון עם אבא שלי, צרחתי 'אני אוהבת אותך' והוא בכה והתחנן 'אלוהים, אנא שמור עליהם'".

לפחות 64 בני אדם נהרגו אתמול בשלושה פיגועים בשלוש יבשות. בכווית נהרגו לפחות 27 בני אדם לאחר שמחבל מתאבד של דאע"ש פוצץ את עצמו במסגד שיעי בבירה כווית סיטי. בצרפת פרצו שני בני אדם למפעל ופוצצו מכלי גז. הם רצחו את מעסיקו של אחד מהם, ערפו את ראשו ופצעו שני בני אדם נוספים לפני שנעצרו.