הטבעות, RPG וחומר נפץ: דאע"ש הוציא להורג 50 "מרגלים"

עוד הפקה מזעזעת מבית היוצר של ארגון הטרור האכזרי ביותר באזור. דאע"ש פרסם תיעוד שבו נראות הוצאות להורג של 50 חשודים בריגול - מהטבעה המונית ועד לשיגור טיל RPG על רכב

הטבעה המונית

אכזריות שלא יודעת גבולות: הטבעה המונית, מלכוד בחומרי נפץ, שיגור טיל כתף על רכב. אלה כמה מהשיטות האכזריות במיוחד שבהן הוציאו דאע"ש 50 "מרגלים" במחוז נינווה-מוסול, בירת ארגון הטרור בעירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון חדש ומזעזע במיוחד נראים הגברים שמואשמים בריגול בדרכים המזוויעות. באחד הקטעים תועדו כמה מהם לאחר שהוכנסו לכלוב והורדו לתוך מים - עד שטבעו למוות. בקטע אחר נורה טיל RPG לעבר רכב שבו נסעה קבוצה אחרת ובחלק אחר פוצצו אנשי הארגון את האחרים בחומר נפץ.

שוברים שיאי אכזריות

מתוך הסרטון

בתחילת החודש דווח חוסלו שני אנשי דאע"ש בתקיפה אווירית של צבא עירק במערב המדינה. מה שנראה לכאורה כאירוע שגרתי במאבק בארגון הטרור הרצחני התברר כחיסול ממוקד של תעשיית הקולנוע של דאע"ש - על פי הדיווחים ההרוגים הם שניים מבמאי הסרטים של הארגון.

סוכנות הידיעות RT דיווחה כי ההרוגים הם אבו מוחמד אל-סורי ואבו אוסמה אל-אמיריקי, יוצרי סרטים במקצועם. השניים שהו באזור העיר פלוג'ה כאשר הותקפו מהאוויר. על פי ההערכות במדינה, השניים היו אחראים לחלק מסרטוני התעמולה האכזריים של ארגון הטרור, בהם עריפות הראשים של שבויי הארגון בסוריה ועירק.

בעירק דיווחו כי לפחות 28 מלוחמי הארגון חוסלו ימים קודם לכן, אך הידיעה על חיסולם של הבמאים הוגדרה כהישג מבצעי. מומחים במדינה הסבירו כי השניים "היו חלק מתעשייה רצחנית של אימה וזעזוע, שהופצה דרך הרשתות החברתיות כדי להאדיר את שמו של הארגון".