סוריה משבחת את הלינץ' ברמת הגולן: "גיבורים"

הטלוויזיה הממלכתית בסוריה מהללת את התקיפה של הדרוזים ברמת הגולן נגד הפצועים הסורים שהובלו באמבולנס צבאי. "הם גיבורים צעירים שהענישו את החמושים על השתתפותם בתוקפנות נגד המולדת", נאמר. הבוקר גינה שוב ראש הממשלה נתניהו את התקרית: "לא ניכנע לאנרכיה"

האמבולנס שהותקף ברמת הגולן

בעוד שבישראל ממשיכים להביע זעזוע מהלינץ' בפצועים הסורים ברמת הגולן אמש, דווקא בסוריה משבחים הבוקר (שלישי) את המעשה האלים שהוביל למותו של אחד הפצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיווח שפורסם בטלוויזיה הממלכתית בסוריה (SANA) תוארו הדרוזים שתקפו את האמבולנס הצבאי כ"גיבורים צעירים". למרות שבישראל נמנעים מפרסום זהות המותקפים, בסוריה מתעקשים כי מדובר בחמושים של ארגון ג'בהת א-נוסרה.

"הדרוזים הענישו אותם על השתתפותם בתוקפנות נגד המולדת והעם הסורי", נאמר בדיווח בטלוויזיה הסורית. מוקדם יותר החודש דווח בסוריה כי חמושים של ג'בהת א-נוסרה ירו למוות ב-20 דרוזים באזור אידליב שבצפון-מערב סוריה.

דובר צה"ל תא"ל מוטי אלמוז הבהיר כי בניגוד לשמועות ברמת הגולן האמבולנס לא הוביל לוחמים מארגון ג'בהת א-נוסרה - ארגון שטובח בדרוזים בסוריה: "צה"ל אינו מסייע לארגון ג'בהת אל- נוסרא בכל ארבע השנים האחרונות, מאז החלה הלחימה הפנימית בסוריה".

נתניהו: "לא ניכנע לאנרכיה"

הבוקר התייחס שוב ראש הממשלה נתניהו לתקרית הקשה. "אני רואה את זה בחומרה יתרה - לא ניתן לאף אחד לקחת את החוק לידיים ולהפריע לחיילי צה"ל במשימתם", אמר נתניהו בפתיחת כנס הסייבר הבינלאומי באוניברסיטת תל אביב.

"אנחנו מדינת חוק ולא ניכנע לאנרכיה שסביבנו", הוסיף ראש הממשלה. "אני קורא לראשי העדה הדרוזית להרגיע את הרוחות ולומר כי הם מכבדים את חיילי צה"ל ולא לוקחים את החוק לידיים. זה מה שאני מבקש מאחינו הדרוזים ומכל אזרח במדינת ישראל".

במשטרת ישראל מתייחסים לזירת האירוע, סמוך לנווה אטי"ב, כאל זירת רצח לכל דבר והחלו בחקירת המעורבים. בצה"ל נערכים למיגון מיוחד עבור האמבולנסים הצבאיים וגם שוקלים שינויים במערך האבטחה על מנת למנוע התנגשויות עם האוכלוסייה המקומית. בין השאר, בצבא דנו באפשרות לעבור לצירי תנועה חלופיים שיהיו רחוקים יותר ממוקדי היישובים הדרוזים.