מתקפה על בניין הפרלמנט באפגניסטן

יותר מ-20 בני אדם נפצעו היום במתקפה משולבת של לוחמי טאליבן על בניין הפרלמנט של הממשל האפגני בקאבול. ארגון הטרור נטל אחריות לתקיפה שבמהלכה התפוצץ מחבל מתאבד בתוך המתחם. הדיונים שהתנהלו על מינוי שר ביטחון - נקטעו

נמשך מאבק השליטה באפגניסטן: יותר מ-20 בני אדם נפצעו הבוקר (שני) בפיצוץ מחבל מתאבד בבניין הפרלמנט שבקאבול. המתקפה בוצעה בשעת דיוני המליאה, שבמהלכם נשמע לפתע קול נפץ עז ועשן החל לחדור ולהתפשט בהיכל הנאומים. ארגון הטאליבן נטל אחריות לפעולה שבוצעה במסגרת מאבקו בממשלה המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד מתוך דיון המליאה נראה אחד מחברי הפרלמנט כשהוא מוכה הלם מעננת העשן והאבק שהחלה להתפשט סביבו על רקע זעקות הפאניקה שנשמעו בחלל האולם. "הייתי מאוד עסוק ופתאום היה פיצוץ ענק והמון איש יצאה מהבניין", שיחזר בעל חנות הסמוכה לזירת האירוע. "היה רעש עצום ואחריו הירי המשיך, אני לא יודע בדיוק מה קורה שם".

בהמשך התיעוד ניתן להבחין בחברי פרלמנט שהותקפו בידי מחבלי הארגון בשעה שניסו להימלט אל מחוץ למבנה. על פי דיווחי כלי התקשורת במדינה הפיצוץ בוצע כחלק ממתקפה משולבת על מוסדות השלטון בבירה האפגנית, זאת במסגרת מאבקו הממושך של ארגון הטאליבן בממשל המקומי.

הפרלמנט בקאבול, היום (מתוך הטלוויזיה באפגניסטן)

מארגון הטרור נמסר כי הפעולה בוצעה באופן מתוכנן על רקע ההצבעה הצפויה על מינויו של שר ביטחון חדש, זאת לאחר חודשים ארוכים שבהם איש מאנשי הממשל לא החזיק בתפקיד באופן רשמי.